السیسی: مصر از روند سیاسی برای تشکیل دولتِ الحریری حمایت کامل می‌کند

رئیس جمهوری مصر در قاهره با «سعد الحریری»، نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر در قاهره با «سعد الحریری»، نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

«بسام راضی»، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: السیسی ضمن خوشامدگویی به الحریری، بر حمایت کامل مصر از روند سیاسی پیش روی الحریری با هدف بازیابی ثبات لبنان و تعامل با چالش‌های کنونی تاکید کرد و افزود: لازم است همه گروه‌های لبنانی برای حل و فصل اختلافات به منظور برون‌رفت لبنان از وضعیت کنونی و حفظ وحدت ملی این کشور همکاری کنند.

از سوی دیگر، الحریری از تلاش‌های مجدانه و صادقانه مصر برای جلب حمایت بین‌المللی از لبنان در زمینه‌های مختلف در سایه تداوم چالش‌های دشوار پیش روی مردم لبنان به ویژه در سطح سیاسی و اقتصادی تمجید و قدردانی کرد.

پنخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه در ادامه بر افتخار بیروت به داشتن مناسبات تاریخی مستحکم با قاهره که بر برادری و همبستگی استوار شده است، تاکید کرد و افزود: مصر در حفظ ثبات منطقه و جهان عرب نقشی کلیدی دارد.

دو طرف در این دیدار درباره تحولات سیاسی لبنان و راهکارهای تقویت چارچوب‌های همکاری دوجانبه میان دو کشور و مهم‌ترین تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

همچنین بخوانید:

سرنوشت نخست‌وزیری الحریری اواخر هفته جاری روشن می‌شود

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا