«فواد حسین» در دیدار با مسئول اروپایی: از بازگشت داوطلبانه شهروندان به عراق حمایت می‌کنیم

وزیر امور خارجه عراق در دیدار ویدئوکنفرانسی با کمیسار امور داخلی اتحادیه اروپا درباره اوضاع مهاجران عراقی و پناهجویان به اتحادیه اروپا رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در دیدار ویدئوکنفرانسی با «ایلفا جوهانسون»، کمیسار امور داخلی اتحادیه اروپا درباره اوضاع مهاجران عراقی و پناهجویان به اتحادیه اروپا رایزنی کرد.

فواد حسین گفت: مهاجران نیازمند اهتمام اتحادیه اروپا و کمک به آنها برای کاهش درد و رنج‌هایشان و ایجاد سازوکار مشترک درخصوص پناهجویان در کشورهای اروپایی هستند که تصمیم به بازگشت از اتحادیه اروپا گرفته اند.

وزیر امور خارجه عراق افزود: پدیده مهاجرت و آوارگی که کشورهای جهان هر از گاهی شاهد آن هستند غالبا به دلیل چالش‌های امنیتی و بی ثباتی است.

وی با تمجید از کشورهایی که از مهاجران عراقی میزبانی کردند، گفت: این، اقدامی انسانی است و قانون اساسی عراق بر آزادی تردد و سفر شهروندان عراقی تصریح دارد.

فواد حسین در ادامه بر لزوم تامین نیازهای پناهندگان عراقی تاکید کرد و گفت: عراق از بازگشت داوطلبانه شهروندان مایل به بازگشت به کشور حمایت می‌کند و با بازگشت اجباری مخالف است.

از سوی دیگر، جوهانسون ضمن تسلیت به دولت و مردم عراق به دلیل حادثه بیمارستان امام حسین (ع) در الناصریه، تاکید کرد: کمیساریای اتحادیه اروپا موافق بازگشت داوطلبانه است و به بازگشت مهاجران و ادغام آنها در جامعه‌ کمک خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا