سرمایه‌گذاری کشورهای شورای همکاری در اوراق قرضه امریکا به 243 میلیارد دلار رسید

سرمایه‌گذاری کشورهای شورای همکاری در اوراق قرضه امریکا در ماه مه گذشته 4درصد افزایش یافته و 243.8 میلیارد دلار رسیده است.

میدل ایست نیوز: سرمایه‌گذاری کشورهای شورای همکاری در اوراق قرضه امریکا در ماه مه گذشته 4درصد افزایش یافته و 243.8 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس آمار وزارت خزانه‌داری امریکا که روز گذشته منتشر شده، عربستان همچنان در صدر کشورهای شورای همکاری از لحاظ خرید اوراق قرضه امریکا قرار دارد و علیرغم کاهش آن، اکنون 127.3 میلیارد دلار است.

پس از عربستان، امارات در جایگاه دوم قرار دارد که 57.3 میلیارد دلار در اوراق قرضه امریکا سرمایه‌گذاری کرده است، در ادامه کویت با 45.9 میلیارد،قطر با 7.1 میلیارد دلار و بحرین با 828 میلیون دلار به ترتیب در رده سوم تا ششم جای دارند.

در سطح جهان، مجموع سرمایه‌گذاری‌ها در اوراق قرضه امریکا با رشد 0.9 درصدی به 7 تریلیون و 135 میلیارد دلار افزایش یافته، این در حالی است که در ماه گذشته 7 تریلیون دلار و 7 میلیارد دلار بوده است.

در این میان، ژاپن با داشتن 1 تریلیون و 266 میلیارد دلار اوراق قرضه در جایگاه نخست و چین با 1 تریلیون و 78 میلیارد دلار در مرتبه دوم بیشترین دارندگان اوراق قرضه به شمار می روند.

چین برای سال‌ها رتبه نخست بیشترین دارنده اوراق قرضه امریکا به شمار می رفت اما ژاپن در ژوئن سال 2019 میلادی پس از جنگ تجاری میان چین و امریکا، رتبه یک را از آن خود کرد.

در همین رابطه، بریتانیا با سرمایه‌گذاری 467.7 میلیارد دلاری و ایرلند با 304.9 میلیارد دلاری در رتبه سوم و چهارم قرار دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا