آیت الله خامنه ای: سربرافراشتن مقاومت در مقابل شرارت‌های آمریکا از واقعیت های امیدآفرین منطقه است

رهبر جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مناسب ایام حج مقاومت دربرابر قدرت‌های متجاوز به‌ویژه آمریکا را از جمله پیام‌های متعالی حج دانست.

میدل ایست نیوز: آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در پیامی به مناسب ایام حج مقاومت دربرابر قدرت‌های متجاوز به‌ویژه آمریکا را از جمله پیام‌های متعالی حج دانست.

او ضمن اشاره به مشکلات و ناگواری‌های دنیای اسلام، سربرافراشتن عناصر مقاومت و بیداری بخصوص در فلسطین، یمن و عراق را از واقعیت‌های امیدآفرین منطقه خواند و تأکید کرد: وعده صادق الهی، نصرت مجاهدان است و نخستین اثر این مجاهدت، بازداشتن آمریکا و دیگر زورگویان از دخالت و شرارت در کشورهای اسلامی است.

در این بیانیه آمده که پیروان اسلام که امروز از جمعیّت عظیم، سرزمین گسترده، ثروت‌های طبیعی بی‌شمار، و ملّت‌های زنده و بیدار برخوردارند، باید با داشته‌ها و ممکن‌های خود، آینده را رقم بزنند و تأکید شده: ملّتهای ما، جوانان ما، دانشمندان ما، علمای دینی و روشنفکران مدنی ما، سیاست‌ورزان و احزاب و جمعیّت‌های ما، امروز باید آن گذشته‌ بی‌افتخار و شرم‌آور را جبران کنند؛ باید بِایستند و در برابر زورگویی و دخالت و شرارت قدرتهای غربی مقاومت کنند.

آیت الله خامنه‌ای با اشاره به مسائل فلسطین و یمن و افغانستان و «حوادث تلخ عراق و سوریه و لبنان که دست شرارت و دخالت آمریکا و یارانش در آن مشهود است» تأکید کرد: ناگواری‌های دنیای اسلام، عقب‌ماندگی‌های علمی و وابستگی‌های سیاسی و نابسامانی‌های اقتصادی و اجتماعی، ما را در برابر وظیفه‌ای بزرگ و مجاهدتی خستگی‌ناپذیر قرار می‌دهد.

وی سر برافراشتنِ عناصر مقاومت و انگیزش نسل جوان را موجب امیدواری دانست و گفت: فلسطین در همه‌ بخش‌های خود «شمشیر قدس» را از نیام بیرون می‌کشد؛ قدس و غزّه و کرانه و سرزمین‌های ۴۸ و اردوگاه‌ها همه برمی‌خیزند و در طیّ دوازده روز بینی متجاوز را به خاک می‌مالند؛ یَمنِ محصور و تنها، هفت سال جنگ و جنایت و مظلوم‌کشیِ دشمن شرور و قسیّ‌القلب را تاب می‌آورد و با وجود قحط غذا و دارو و امکانات زیستی، تسلیم زورگویان نمی‌شود و آنها را با اقتدار و ابتکار خود سراسیمه می‌کند؛ در عراق، عناصر مقاومت با زبان رسا و صریح، آمریکای اشغالگر و داعش دست‌نشانده‌ آن را به عقب می‌رانند و عزم راسخ خود بر مقابله با هر نوع دخالت و شرارت از سوی آمریکا و همراهانش را بی‌لکنت ابراز می‌دارند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران «تلاش تبلیغاتی آمریکاییان برای تحریف عزم و خواسته و عمل جوانان غیور و عناصر مقاومت در عراق و سوریه و لبنان و دیگر کشورها و منتسب کردن آن به ایران یا هر مرجع دیگر»، را توهین به آن جوانان شجاع و بیدار، و ناشی از عدم فهم و درک درست آمریکایی‌ها از ملّت‌های این منطقه دانست.

وی افزود که همین درک غلط موجب شد که آمریکا در افغانستان تحقیر شود، و پس از آن ورود پُر سر و صدا در بیست سال پیش، و پس از به کار بردن سلاح و بمب و آتش در برابر مردم بی‌دفاع و غیر نظامی، خود را در باتلاق حس کند و نیرو و ابزار نظامی خود را از آن بیرون بَرَد و خاطرنشان کرد که: ملّت بیدار افغان باید مراقب ابزارهای اطّلاعاتی و سلاحهای جنگ نرم آمریکا در کشورش باشد و هشیارانه در برابر آن بِایستد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
پایگاه رسمی آیت الله خامنه ای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا