اعلام آمادگی ایران برای ارتقای سطح گفت وگوها با عربستان

سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که ایران در صورت نیاز و توافق، آماده ارتقای سطح گفت وگوها با عربستان است.

میدل ایست نیوز: «علی ربیعی»، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که در صورت نیاز برای ارتقای سطح گفت وگوها بین ایران و عربستان و توافق طرفین، ایران آماده است.

وی در نشست خبری هفتگی در پاسخ به سوالی درباره روند گفتگوهای ایران و عربستان گفت: «مذاکرات منطقه ای یک ضرورت دایمی است و تاکنون بر گفتگوهای منطقه ای و گفتگوی کشورهای منطقه با یکدیگر تاکید کرده‌ایم.»

ربیعی افزود: «جمهوری اسلامی ایران بر اساس مواضع اصولی خود، همواره خواهان حفظ صلح و امنیت منطقه خلیج فارس توسط کشورهای منطقه بوده است. ما همواره از گفتگو برای دستیابی به نتایج ایجابی استقبال کرده و نگاهمان به مذاکره با عربستان مثبت است.»

وی ادامه داد: «گفتگوهای دوجانبه ایران و عربستان سعودی از کانال های مناسب ادامه داشته است. ما به تداوم رایزنی ها برای حل و فصل همه اختلافات میان دو کشور متعهدیم و در صورتیکه نیازی برای ارتقای سطح گفتگوها احساس شود و مورد توافق قرار بگیرد، محدودیتی برای آن نداریم.»

پیش از این نیز «سعید خطیب زاده»، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه تغییر گفتمان سیاسی عربستان به کاهش تنش ها کمک می کند گفت ایران آماده گفت وگو در هر سطح و شکلی با عربستان است.

گفتی است عربستان و ایران از ماه‌ها پیش با نظارت و میزبانی عراق مشغول گفت‌وگوها برای پایان دادن به اختلافات و قطع روابط با یکدیگر هستند.

در همین رابطه، ایالات متحده امریکا به رهبری بایدن نیز در قالب مذاکرات وین، به دنبال حل پرونده هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های اعمالی ترامپ علیه تهران است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا