سردار سلامی: امیدواریم مصوبه مجلس عراق درباره خروج نظامیان امریکایی به صورت عملی تحقق یابد

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق امروز با سردار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

میدل ایست نیوز: «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق امروز (یکشنبه 8 اوت) با سردار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سپاه، سلامی در این دیدار حضور توامان رئیس جمهور عراق و فرمانده حشدالشعبی این کشور در مراسم تحلیف سیزدهم ریاست جمهوری ایران را حاوی پیام های مهم توصیف کرد و با تجلیل از نقش راهبردی الحشد الشعبی در پیروزی ملت عراق بر داعش و تامین امنیت و ثبات این کشور گفت: چیزی که ما امروز به نام زوال امریکا در صحنه جهانی از آن صحبت می‌کنیم بخش مهم آن در عراق اتفاق افتاده است، یعنی مقاومتی که در این کشور شکل گرفت امریکایی ها را ضعیف و فرسوده کرده و با بالا بردن هزینه‌هایشان، آنها را بین دو شر قرار داد که اگر بمانند آسیب می‌بینند و اگر هم از عراق خارج شوند شکست خورده‌اند.

وی افزود: حرف‌های اساسی همواره در میدان زده می‌شود و قدرت‌های واقعی سیاسی، قدرت های میدانی هستند و الحشد الشعبی در این عرصه فوق‌العاده است و انشالله قدرت آن به عنوان یک نیروی دفاعی، جهادی با آرمان های بزرگ، ایمان قوی، انسجام درونی و نظم و انضباط والا گسترش می یابد.

فرمانده کل سپاه ویژگی ها و خصایص الحشد الشعبی را ضامن ماندگاری و نقش تعیین کننده و موثر این نبرد در آینده عراق قلمداد و خاطرنشان کرد: ما و امت اسلامی وقتی غیظ و غضب امریکا نسبت به شما را دیدیم خوشحال شدیم، چون متوجه کار موثر شما شدیم.

سلامی خاطرنشان کرد: همه ما و شما باید هوشیار باشیم که مردم تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار نگیرند، هرچند شما بخش‌های سخت مبارزه را سپری کرده‌اند اما از کید و حیله دشمن هرگز نباید غفلت کرد.

وی با بیان اینکه پیوند ما با شما ایمانی، اسلامی، دینی و بدون توجه به مرزهای جغرافیایی است تصریح کرد: ما جزئی از پیکره امت اسلامی هستیم و شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس اثبات کردند عراق سرزمینی است که مردم به خاطر کربلا، نجف، کاظمین و سامرا حاضرند فدای آن شوند.

فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: ما در جبهه مقاومت و تداوم این نبرد بزرگ حامی و پشتیبان شما هستیم و امیدواریم که مصوبه مجلس ملی عراق در خروج نظامیان امریکایی از این کشور به صورت عملی و به نحو احسن تحقق یابد و عراق مستقل ، مقتدر و امن بدون حضور اشغالگران به راه خود ادامه دهد .

فالح الفیاض هم در این دیدار با قدردانی از حمایت های ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ملت عراق و حشدالشعبی این کشور با تجلیل از مجاهدت های شهید قاسم سلیمانی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی الهام دهنده الحشدالشعبی بود و امروز الحشد الشعبی وجود خود را مدیون حاج قاسم سلیمانی و تلاش‌های ابو مهدی المهندس که جانشان را فدا کردند می داند.

وی افزود: دشمن فکر می‌کرد با شهادت حاج قاسم می‌تواند شجره طیبه مقاومت و الحشد الشعبی را بخشکاند؛ اما به تدبیر و سنت الهی و به برکت خون شهدا و امدادهای غیبی، این جریان به پیش می‌رود و تصمیم خروج امریکا از عراق بعد از شهادت شهیدان عزیز، اتفاق بسیار بزرگ و مهمی بود.

فالح الفیاض با بیان اینکه ملت عراق و الحشد الشعبی، سپاه را به واسطه خون حاج قاسم و کمک هایش عزیز می‌دانند، افزود: ما به الگوی سپاه با خصوصیات انقلاب اسلامی افتخار می‌کنیم و امروز چگونگی استفاده از تجربه سپاه با قوانین و خصوصیات عراق را وظیفه خود می‌دانیم و هرگز روزی که رسانه‌های آمریکایی بعد از ورود داعش نقشه عراق را در حال سوختن نشان دادند را فراموش نخواهیم کرد.

رئیس سازمان الحشد الشعبی نعمت ائمه، مرجعیت و شهدا را عامل به حرکت در آمدن روحیه جهادی در عراق قلمداد و تاکید کرد: در عراق هیچ قدرت و کشوری نمی‌تواند در عین دوستی با عراق با الحشد الشعبی دشمنی داشته باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
سپاه نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا