کتائب سید الشهدا: به‌طور کامل از سوریه خارج شدیم

معاون دبیرکل کتائب سید الشهدا از خروج کامل این گروه از خاک سوریه خبر داد و گفت که حملات به پایگاه های امریکایی در عراق و سوریه کار این گروه است.

میدل ایست نیوز: «کتائب سید الشهدا»، از گروه های مسلح عراق اعلام کرد که نیروهایش به صورت کامل از سوریه خارج شده اند.

«احمد المقصوص»، معاون دبیرکل کتائب سید الشهدا در گزارشی تصویری به شبکه خبری bbc گفت که همه گروه های وابسته به کتائب سید الشهدا از خاک سوریه خارج شده اند و در شهر مرزی القائم مستقر شدند.

وی بدون اشاره به زمان و دلایل خروج این نیروها، افزود که همه مقرهای کتائب سید الشهدا اکنون در خاک عراق است و این گروه دیگر در سوریه حضور ندارد.

المقصوص همچنین گفت که حمله به پایگاه های امریکا در سوریه و عراق از جمله حمله به پایگاه نفتی العمر و منطقه التنف، کار کتائب سید الشهدا است.

معاون دبیرکل کتائب سید الشهداء هدف از این حملات را اخراج همه نیروهای امریکایی از منطقه و انتقام از حمله امریکا به گروه های مسلح عراق اعلام کرد.

امریکا در اواخر ژوئن یکی از مواضع الحشد الشعبی در مرز عراق و سوریه را بمباران کرده بود که منجر به جان باختن 4 تن از نیروهای کتائب سید الشهدا و دو نفر از نیروهای الحشد الشعبی شد.

کتائب سید الشهدا یکی از گروه های مسلح عراق است که در سال 2013 تشکیل شد و «ابو آلاء الولائی»، فرماندهی آن را برعهده دارد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
السوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا