الفیاض: عدم دعوت از اسد برای نشست منطقه‌ای، نشان‌دهنده بی‌توجهی به سوریه نیست

رئیس الحشد الشعبی با صدور بیانیه ای توضیح داد که عدم دعوت از سوریه برای حضور در کنفرانس منطقه ای بغداد، بیانگر نادیده گرفتن سوریه توسط عراق نیست.

میدل ایست نیوز: «فالح الفیاض»، رئیس الحشد الشعبی عراق گفت عدم دعوت از سوریه برای شرکت در کنفرانس منطقه ای بغداد، نشان دهنده بی توجهی عراق به دولت سوریه نیست.

دفتر رئیس سازمان الحشد الشعبی در بیانیه ای توضیح داد: فالح الفیاض، طی دیدار با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، پیام مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را ابلاغ کرد و توضیح داد که عدم دعوت از سوریه در کنفرانس منطقه ای بغداد، نشان دهنده نادیده گرفتن دولت برادر سوریه توسط عراق و جایگاه ثابت آن نیست، بلکه بیانگر اهتمام به موفقیت آمیز بودن کنفرانسی است که از طریق آن به دنبال دستیابی به توافقاتی برای ایجاد راه حل برای مشکلات منطقه با حضور همه کشورهای همجوار عراق هستیم و مشکل سوریه در راس این مشکلات است.

بیانیه دفتر اطلاع رسانی رئیس الحشد الشعبی، اشاره کرد که دو طرف شیوه های روابط بین دو کشور به خصوص در زمینه مبارزه با تروریسم و کنترل امنیت مرزهای مشترک بین دو کشور را بررسی کردند.

بیانیه مذکور افزود: آنچه تعجب ما را برانگیخته، بیانیه فوری برادران در وزارت خارجه است که در پی اظهارات برخی طرف های رسانه ای ناآگاه صادر شد و به مسائل فرضی که وجود ندارند، کشیده شد.

پیش از این در بیانیه رسمی وزارت خارجه عراق آمده که در پی انتشار اخباری از این نوع، دولت عراق تأکید می‌کند که چنین دعوتی در کار نیست و هرگونه دعوت رسمی با نامه رسمی نخست‌وزیر عراق انجام می‌شود و هیچ طرفی حق ندارد به نام دولت عراق از هیچ مقامی دعوت به عمل آورد.

در بیانیه وزارت امور خارجه عراق آمده است: برخی شبکه‌های رسانه‌ای خبری منتشر کرده‌اند مبنی بر اینکه دولت عراق دعوتی رسمی از دولت سوریه برای مشارکت در نشست سران کشورهای همسایه که قرار است در پایان ماه جاری در بغداد برگزار شود به عمل آورده است. در این راستا، دولت عراق تأکید می‌کند که چنین دعوتی در کار نیست و هرگونه دعوت رسمی با نامه رسمی نخست‌وزیر عراق انجام می‌شود و هیچ طرفی حق ندارد به نام دولت عراق از هیچ مقامی دعوت به عمل آورد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شبکه nrt

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا