احمدی نژاد در مصاحبه با شبکه عراقی: تلاش هایی برای احیای جریان های شبیه داعش در عراق وجود دارد

احمدی نژاد گفت که در دوره حکومتش ایران و عراق روابط دوستانه‌ای داشتند و افزود که نخستین رئیس جمهور ایران بوده که به عراق سفر کرده است.

میدل ایست نیوز: «محمود احمدی نژاد»، رئیس جمهوری اسبق ایران، نسبت به تلاش‌ها برای ایجاد گروه‌های مسلح تازه‌نفس از نوع داعش در عراق هشدار داد.

او جمعه شب در مصاحبه با شبکه عراقی «الرشید» تأکید کرد که ایران در امور کشورهای دیگر دخالت نمی‌کند و این ملت‌ها از جمله ملت عراق هستند که باید سرنوشت خود را تعیین کنند و درباره آینده خود تصمیم بگیرند.

احمدی‌نژاد افزود که دشمنان نمی‌خواهند روابط گرم و صمیمانه میان کشورهای منطقه برقرار شود چون منافعشان در ایجاد تفرقه است.

وی گفت که هیچ کس حق دخالت در امور ملت‌ها را حتی با حسن نیت ندارد و افزود که هیچ دخالت صحیحی وجود ندارد به‌خصوص که دشمنانی در کمین‌اند تا مانع از هرگونه توسعه و شکوفایی ملت‌های منطقه شوند.

احمدی نژاد گفت که در دوره حکومتش ایران و عراق روابط دوستانه‌ای داشتند و افزود که نخستین رئیس جمهور ایران بوده که به عراق سفر کرده است.

او با انکار هرگونه روابط شخصی با مقامات عراقی گفت که با هر مقامی که منتخب ملت عراق باشد روابط دوستانه داریم و این شامل رئیس جمهوری فقید عراق، جلال طالبانی و نخست‌وزیر اسبق، نوری المالکی می‌شود.

احمدی نژاد افزود که منافع نیروهای استعماری در تضعیف ملت‌های منطقه و ایجاد اختلاف میان آنهاست و تأکید کرد که داعش مأموریت یافته بود که عراق را تضعیف و ویران کند و ثروت‌های منطقه را بر باد دهد.

او گفت که ملت عراق در یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیز داشتند اما شیطان میان آنها تفرقه و اختلاف انداخت و استکبار هم در این راه به آن کمک کرد.

احمدی نژاد همچنین ضمن تأکید بر ضرورت پایان یافتن اختلافات میان تهران و ریاض، گفت که بغداد در این باره دست به اقدامی برادرانه زده و ابراز امیدواری کرد که تلاش عراق در این باره موفق باشد.

رئیس جمهوری اسبق ایران تأکید کرد که تلاش‌هایی برای احیای جریان‌های شبیه داعش وجود دارد چون ثبات عراق به نفع برخی گروه‌ها نیست و افزود که ملت عراق باید با وحدت خود این تلاش‌ها را نقش بر آب کند.

او افزود که شرایط عراق وجود دولت مقتدری را لازم می‌سازد که دربرابر همه انواع توطئه‌ها بایستد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا