امارات به درخواست امریکا 5 هزار شهروند افغان را موقتا در خاک خود اسکان می دهد

امارات متحده عربی در پی درخواست رسمی ایالات متحده، 5 هزار شهروند افغان را به‌صورت موقت در خاک خود اسکان می دهد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه امارات اعلام کرد که این کشور در پی درخواست رسمی ایالات متحده، 5 هزار شهروند افغان را به‌صورت موقت در خاک خود اسکان می دهد.

امارات با صدور بیانیه‌ای اعلام‌ کرده است که این افراد در روزهای آینده از کابل به امارات منتقل خواهند شد و حداکثر 10 روز در امارات خواهند ماند.

این وزارتخانه تأکید کرده که این افراد به صورت موقت در امارات خواهند ماند و سپس به کشور سومی منتقل خواهند شد.

وزارت امور خارجه امارات تأکید کرده که این اقدام صرفا ابعاد انسانی دارد و در چارچوب تسهیلاتی قرار می‌گیرد که امارات برای ده‌ها پرواز از مبدأ کابل که شامل دیپلمات‌ها و کارکنان هیئت‌های بین‌المللی بوده ارائه کرده است.

وزارت امور خارجه امارات تأکید کرده که فرودگاه‌ها و هواپیماهای مسافربری خود را برای انتقال 8500 شهروند خارجی از افغانستان به کار گرفته است.

«سلطان محمد الشامسی»، معاون امور توسعه بین‌الملل وزارت امور خارجه امارات، نیز تأکید کرد که این اقدام در راستای پایبندی امارات به تقویت همکاری‌های بین‌المللی انجام می‌شود.

سلطه طالبان بر کابل و سقوط دولت مرکزی افغانستان باعث شده که بسیاری از شهروندان خارجی که در قالب نهادهای بین‌المللی در افغانستان فعالیت می‌کرده اند و نیز بسیاری از شهروندان این کشور در پی خروج از افغانستان برآیند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا