دعوت الکاظمی از ژاپن برای حضور در نشست منطقه ای بغداد به عنوان ناظر

نخست‌وزیر عراق در دیدار با هیات ژاپنی بر دعوت از این کشور برای حضور در نشست آتی بغداد به عنوان ناظر تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق در دیدار با «موتگی توشیمیتسو»، وزیر امور خارجه ژاپن درباره راهکارهای تحکیم همکاری مشترک، افزایش مبادلات اقتصادی و هماهنگی مشترک رایزنی کرد.

الکاظمی در این دیدار با اشاره به اهمیت تجربه ژاپن از دیدگاه عراق و تلاش پررنگ برای استفاده از این تجربه، تاکید کرد عراق عرصه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری ژاپن در زمینه‌های مختلف به ویژه حوزه انرژی، نفت، برق و انرژی‌های جایگزین و تجدیدپذیر است.

نخست‌وزیر عراق با تقدیر از نقش‌آفرینی ژاپن در مسائل منطقه‌ای، از پروژه‌های مورد حمایت مالی این کشور در مناطق آزاد شده عراق از چنگال داعش تمجید کرد و افزود این طرح‌ها به نهادینه شدن امنیت و توسعه پایدار کمک می کند.

الکاظمی در دیدار با هیات ژاپنی بر دعوت از این کشور برای حضور در نشست آتی بغداد به عنوان ناظر تاکید کرد.

از سوی دیگر، وزیر امور خارجه ژاپن از ابتکار عراق تمجید کرد و افزود: این ابتکار بازتاب مثبتی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی داشته و به نظر ما یکی از پایه‌های نهادینه‌سازی امنیت و ثبات در منطقه و تلاش‌ها برای کاهش تنش در آن است.

توشیمیتسو در ادامه ضمن اعلام حمایت ژاپن از برنامه اصلاحات اقتصادی دولت عراق، مجددا از آمادگی این کشور برای کمک به اجرای این برنامه از طریق مجموعه ارتباط اقتصادی تشکیل شده در اواخر 2020 خبر داد.

هیات ژاپنی در پایان تاکید کرد توکیو به کمک‌ها و همکاری‌های خود با عراق در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و مقابله با اپیدمی کرونا ادامه خواهد داد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
از طريق
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا