اقتصادیسرخط خبرها

افزایش 22 درصدی صادرات مصر در سال 2021

امریکا، عربستان، ترکیه، ایتالیا و امارات به ترتیب بزرگ ترین واردکنندگان محصولات مصری بوده اند.

میدل ایست نیوز: صادرات غیر نفتی مصر در 7 ماهه نخست امسال با افزایش 22 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، به 17 میلیارد و 700 میلیون دلار رسید.

«نیفین جامع»، وزیر بازرگانی و صنایع مصر، تأکید کرد که این افزایش نتیجه تلاش‌های دولت برای تقویت بخش‌های تولیدی کشور و حمایت از آنها برای کاهش آسیب‌‌های ناشی از شیوع کرونا بوده است.

او در کنفرانسی مطبوعاتی تأکید کرد که صادرات مصر در ماه ژوئیه گذشته با افزایش 4 درصدی در مقایسه با ماه ژوئیه سال گذشته، به 2 میلیارد و 95 میلیون دلار رسیده است.

این مقام مصری همچنین تأکید کرد که واردات مصر هم در 7 ماهه نخست امسال با افزایش 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 42 میلیارد و 396 میلیون دلار رسیده است.

او گفت که به لحاظ جغرافیایی، بیشترین صادرات مصر به اتحادیه اروپا (5.5 میلیارد دلار)، کشورهای عربی (5.3 میلیارد دلار)، و به امریکا (1.3 میلیارد دلار) بوده است.

وزیر بازرگانی و صنایع مصر بیشترین صادرات مصر را در بخش‌های صنایع پزشکی، پوست و تولیدات چرمی، قطعات الکترونیکی، لوازم خانگی، پوشاک، مواد شیمیایی و کود، مواد غذای، و صنایع دستی اعلام کرد.

در میان کشورها، امریکا با 1.3 میلیارد دلار، عربستان سعودی با 1.1 میلیارد دلار، ترکیه 1.08 میلیارد دلار، ایتالیا با 999 میلیون دلار، امارات با 726 میلیون دلار بزرگ‌تری خریداران محصولات صادراتی مصر بوده‌اند.

در واردات نیز، چین با 7.5 میلیارد دلار، امریکا با 3 میلیارد دلار، آلمان با 2.4 میلیارد دلار، ترکیه با 2.1 میلیارد دلار، روسیه با1.8 میلیارد دلار و هند با 1.6 میلیارد دلار بیشترین صادرات را به مصر داشته‌اند. 

منبع
الشرق الاوسط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا