تشکر فرانسه از امارات بابت عملیات تخلیه دیپلمات‌ها و شهروندان فرانسوی از افغانستان

وزرای خارجه و دفاع فرانسه در سفر به امارات و دیدار با ولیعهد ابوظبی تقدیر و تشکر رئیس جمهوری فرانسه از کمک های امارات به عملیات تخلیه دیپلمات ها و شهروندان خارجی از افغانستان را ابلاغ کردند.

میدل ایست نیوز: «جان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه و «فلورانس پارلی»، وزیر دفاع این کشور که طی سفری رسمی وارد امارات شده اند، با «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) هیئت فرانسوی در این دیدار که در کاخ الشاطئ در ابوظبی برگزار شد، تشکر «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه بابت تسهیلات و کمک های مهم امارات در تخلیه دیپلمات ها و شهروندان فرانسوی از کابل علاوه بر شهروندان بسیاری از دیگر کشورهای دوست و تامین عبور ایمن آنها و همچنین نقش بشردوستانه در حمایت از تلاش ها و امدادهای بین المللی در افغانستان طی سال های گذشته را ابلاغ کردند.

وزرای امور خارجه و دفاع فرانسه همچنین همکاری امارات و تاثیر کمک های این کشور طی شرایط سخت بشردوستانه را تحسین کردند.

ولیعهد ابوظبی نیز روابط تاریخی امارات با جمهوری فرانسه و با مکرون را تحسین و به اهمیت نقش دوستان و متحدان در همبستگی و دراز کردن دست یاری در زمان های دشوار و شرایط سخت اشاره کرد.

محمد بن زاید اشاره کرد که تعامل با جنبه بشردوستانه پیامدهای حوادث افغانستان نیازمند همکاری و همبستگی است و این امر در پیام بشردوستانه امارات قرار دارد.

روابط استراتژیک امارات و فرانسه، راه های تقویت آن در جهت منافع دو کشور و ملت دوست و مسائل دارای اهمیت مشترک به خصوص آخرین تحولات افغانستان از دیگر محورهای گفت وگوی وزرای خارجه و دفاع فرانسه با ولیعهد ابوظبی بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا