تأکید واشنگتن بر اهمیت برگزاری کنفرانس منطقه ای در بغداد

مشاور امنیت ملی امریکا ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از کنفرانس منطقه‌ای در بغداد آن را نشانه اثرگذاری دیپلماسی عراق دانست.

میدل ایست نیوز: «جیک سولیوان»، مشاور امنیت ملی امریکا، ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از کنفرانس منطقه‌ای در بغداد آن را نشانه اثرگذاری دیپلماسی عراق دانست.

براساس بیانیه رسمی وزارت امور خارجه عراق، «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه این کشور، در تماس تلفنی با «جیک سولیوان»، مشاور امنیت ملی امریکا، جان باختن شماری از نیروهای امریکایی و شهروندان افغان در انفجار روز پنج‌شنبه در کابل را تسلیت گفت.

او ضمن محکوم کردن شدید این اقدام تروریستی، تأکید کرد که مردم عراق با تروریست‌های داعش جنگیدند و فرزندان خود را فدا کردند تا منطقه از خطر تروریسم نجات یابد.

سولیوان نیز ضمن قدردانی از هم‌دردی وزیر امور خارجه عراق گفت که مردم عراق پیشگان مبارزه و جنگ با تروریست‌ها بودند و هم‌بستگی با خانواده‌های قربانیان این حمله نشان‌دهنده احساس هم‌بستگی بسیاری از مردم عراق با خانواده‌های قربانی عملیات تروریستی است.

او همچنین بر ضرورت ادامه مبارزه با تروریسم و نابودی آن در هر نقطه جهان تأکید کرد.

سولیوان همچنین بر اهمیت برگزاری کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت تأکید کرد و آن را نشانه‌ای بر اثرگذاری دیپلماسی عراق دانست.

او گفت که امریکا از برگزاری این کنفرانس حمایت می‌کند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا