وزیر خارجه عراق: نشست بغداد یک حادثه تاریخی بود که در آن مسائل اختلافی مهم مطرح شد

وزیر خارجه عراق تأکید کرد که «نشست بغداد برای همکاری و شراکت» کنفرانسی مهم بود که فضای مناسب برای همکاری مشترک منطقه‌ای را فراهم کرد.

میدل ایست نیوز: «فؤاد حسین»، وزیر خارجه عراق، تأکید کرد که «نشست بغداد برای همکاری و شراکت» کنفرانسی مهم بود که فضای مناسب برای همکاری مشترک منطقه‌ای را فراهم کرد.

او در کنفرانس مطبوعاتی در بغداد گفت که ثبات منطقه تأثیر مثبت بر ثبات داخلی دارد و  افزود که در این کنفرانس مسائل اختلافی مهمی مطرح شد.

حسین افزود که این نشست ادامه خواهد داشت و الگوی نشست‌های مشابهی در سطح منطقه‌ای خواهد شد ضمن اینکه مبنای دیدارهای دیگری در آینده میان سران کشورهای منطقه خواهد بود.

وزیر خارجه عراق تأکید کرد که بغداد نقش وساطت میان کشورهای گوناگون منطقه را برعهده داشته است چون نزاع‌های منطقه‌ای بر اوضاع داخلی عراق تأثیرگذار است.

او گفت که در بیانیه پایانی «کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت» مسائل مختلفی ازجمله تأکید بر حمایت از عراق و استقلال و حاکمیت ارضی این کشور و انتخابات و چالش‌های زیست‌محیطی در منطقه مطرح شده است.

وی افزود که ادامه برگزاری مجدد این کنفرانس به صورت دوره‌ای نیز مطرح شده و احتمالا دور بعدی این نشست در اردن برگزار شود.

حسین ادامه داد که عرصه برای حضور ‌شرکت‌های کشورهای شورای همکاری برای مشارکت در پروژه‌های عمرانی عراق فراهم شده و این عرصه هموارتر خواهد شد.

او درباره دیدارهای دوجانبه در حاشیه این نشست گفت که دیدارهای مختلفی میان کشورهای حاضر انجام شده که علنی کردن آنها منوط به تصمیم خود کشورهاست.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا