گفت وگوی تلفنی اردوغان و بن زاید پس از چند سال قطع ارتباط

ولیعهد ابوظبی در تماسی تلفنی با رئیس جمهور ترکیه به بررسی روابط دوجانبه و راه های تقویت آن در راستای خدمت به منافع مشترک پرداخت.

میدل ایست نیوز: «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی و «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه پس از چند سال قطع ارتباط مستقیم، به صورت تلفنی با یکدیگر گفت وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، دو طرف در این مکالمه تلفنی به بررسی روابط دوجانبه و راه های ضامن تقویت آن در جهت خدمت به منافع مشترک دو کشور و ملت دوست پرداختند.

ولیعهد ابوظبی و رئیس جمهور ترکیه همچنین درباره برخی از مسائل و پرونده های منطقه ای و بین المللی دارای اهمیت مشترک تبادل نظر کردند.

این تماس در حالی انجام می شود که پیشتر و در چند روز گذشته «طحنون بن زاید»، مشاور امنیت ملی امارات به ترکیه سفر کرده بود.

امارات و ترکیه در تلاشند تا روابط فیمابین را که به دلیل چند پرونده رو به تیرگی رفته بود، بهبود بخشند.

پس از دیدار مشاور امنیت ملی امارات با اردوغان در 18 اوت، «انور قرقاش»، مشاور دیپلماتیک رئیس امارات گفت که ابوظبی در حال حاضر در جهت تقویت روابط با همه گام بر می دارد و اختلاف مواضع نباید مانع از تقویت روابط اقتصادی شود.

اردوغان نیز گفته بود که کشورش و امارات طی ماه های گذشته با یکدیگر در ارتباط بودند و روابط بین دو کشور کمی پیشرفت داشته و او مایل به دیدار با ولیعهد ابوظبی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا