رایزنی وزیر دفاع امریکا با ولیعهد بحرین در منامه

وزیر دفاع امریکا در دیدار با ولیعهد بحرین از کمک های این کشور در تخلیه شهروندان غیرنظامی و نظامی از افغانستان تقدیر و تشکر کرد.

میدل ایست نیوز: «سلمان بن حمد آل خلیفه»، ولیعهد بحرین در دیدار با «لوید آستین»، وزیر دفاع امریکا تاکید کرد که روابط استراتژیک و تاریخی بین دو کشور در سطوح مختلف متمایز است.

در این دیدار که در منامه برگزار شد، دو طرف برخی از مسائل دارای اهمیت مشترک و آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی را بررسی کردند.

ولیعهد بحرین بر اهمیت تداوم تقویت راه های همکاری و هماهنگی مشترک در همه زمینه ها از جمله دفاعی و نظامی بین بحرین و امریکا تاکید کرد.

وی درباره کمک به تخلیه شهروندان نظامی و غیرنظامی از افغانستان گفت: کمک های بشردوستانه بحرین در کنار کشورهای دوست و برادر در عملیات تخلیه شهروندان نظامی و غیرنظامی از افغانستان، به دلیل استحکام روابط استراتژیک بین بحرین و امریکا و اهتمام بحرین به حمایت از ثبات افغانستان و تقویت مشارکت موثر آن در همبستگی بشردوستانه بین المللی انجام شد.

وزیر دفاع امریکا نیز از بحرین به دلیل حمایت از تلاش ها به منظور تخلیه شهروندان نظامی و غیرنظامی از افغانستان به عنوان شریکی در عملیات همبستگی بشردوستانه بین المللی تقدیر و تشکر کرد.

آستین ضمن تحسین روابط استراتژیک و متمایز بین دو کشور، گفت تسهیلات و حمایت لجستیکی بحرین تاثیر بسزایی در موفقیت آمیز بودن تخلیه ایمن شهروندان غیرنظامی از افغانستان داشت.

گفتنی است بنابر اعلام وزیر خارجه بحرین، این کشور در تخلیه 7 هزار نفر از افغانستان نقش داشته است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا