اجتماعیخبر اول

مقایسه تلفات کرونا در عراق و ایران از ابتدای پاندمیک تا کنون + آمار آنلاین

انتشار گسترده ویروس کرونا در عراق تا کنون هزینه سنگینی بر کشور عراق وارد کرده است. این در حالی است که بخش کمی از شهروندان از ماسک استفاده می کنند.

میدل ایست نیوز: وزارت بهداشت عراق تاکید کرده که عراق با خطرناک ترین موج ویروس کرونا نسبت به موج های گذشته مواجه است.

«سیف البدر»، سخنگوی وزارت بهداشت عراق در این باره گفت برخی رسانه ها و شبکه های ارتباط جمعی به شایعه پراکنی درباره ویروس کرونا اقدام می کنند که این امر بر افکار عمومی و تعامل با اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا و دریافت واکسن تاثیر منفی می گذارد.

وی در ادامه با هشدار نسبت به سومین موج ویروس کرونا که خطرناک تر از موج های سابق است، افزود: نهادهای بهداشتی عراق قادر به تعامل با افزایش ابتلاها هستند و قهرمانان کادرهای درمان نیز در شرایط و مشکلات فعلی، هرآنچه دارند ارائه می کنند.

داده های آماری

با توجه به بررسی داده های آماری تلفات دو کشور عراق و ایران از آغاز مشاهده این ویروس در کشور تا به امروز که توسط وبسایت Our World In Data منتشر شده می توان به این نتیجه رسید با وجود افزایش تلفات پاندمی کرونا در عراق در برهه اخیر همچنان تلفات این کشور در مقایسه با ایران عددی ناچیز است.

داده ها چه می گویند

هر سه نکته برای همه منابع داده بین المللی موجود در مورد مرگ و میر COVID-19 صادق است:

آمار واقعی مرگ و میر ناشی از COVID-19 احتمالاً بیشتر از تعداد مرگ و میرهای تایید شده است-این به دلیل آزمایشات محدود و مشکلات در تعیین علت مرگ است. تفاوت بین مرگ و میرهای تأیید شده گزارش شده و مرگ واقعی برحسب کشور متفاوت است.
نحوه ثبت مرگ و میر ناشی از COVID-19 ممکن است بین کشورها متفاوت باشد (به عنوان مثال ، برخی از کشورها ممکن است فقط مرگ و میر در بیمارستان ها را شمارش کنند ، در حالی که برخی دیگر شامل مرگ و میر در خانه ها نیز می شوند).
ارقام مرگ در یک تاریخ معین لزوماً تعداد مرگ و میرهای جدید در آن روز را نشان نمی دهد ، اما مرگ و میرهای گزارش شده در آن روز. از آنجا که گزارش می تواند به طور قابل توجهی از روز به روز متفاوت باشد-صرف نظر از هر گونه تفاوت واقعی مرگ و میر-مشاهده میانگین هفت روزه نورد ارقام روزانه همانطور که در نمودار اینجا انجام می دهیم ، مفید است.

با بررسی بیشتر نمودار می توان به این نتیجه رسید که عراق در حال پشت سر گذراندن پیک سوم خود است.

پاندمی کرونا و مراسم عاشورا در عراق

برخلاف پیش بینی ها، عاشورا موجب افزایش ابتلا به کرونا در عراق نشده است. یک عضو کمیسیون بهداشت پارلمان عراق گفت که برخلاف احتمالات مبنی بر افزایش ابتلاها به کرونا در عراق پس از مراسم میلیونی عاشورا، هیچ افزایش قابل ملاحظه ای در شمار ابتلاها دیده نشد. خلاطی در ادامه می افزاید: پس از گذشت تقریبا دو هفته از مراسم عاشورا و حضور میلیون ها زائر در کربلا آنطور که مورد انتظار بود، هیچ افزایش قابل ملاحظه ای در شمار ابتلاها به کرونا رخ نداد.

آمار کرونا در 20 روز اول محرم در عراق
آمار کرونا در 20 روز اول محرم در عراق

کرونا در عراق و مراسم اربعین و تدابیر اتخاذ شده

طبق اخبر و اطلاعاتی که بدست آمده مراسم پیاده روی اربعین امسال در عراق با حضور کثیر مردم عراق برگزار خواهد شد.

از طرفی «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق با ورود 30 هزار زائر ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین صرفا از طریق فرودگاه های بین المللی عراق موافقت کرده است و مشروط به آنکه زائران باید گواهی تست کرونای منفی یا همان پی سی آر منفی که 72 ساعت پیش از ورود به عراق اخذ شده باشد، به همراه داشته باشند.

(آخرین به روز رسانی این خبر 2021-09-13 می باشد )

عراق با ورود 30 هزار زائر ایرانی برای شرکت در پیاده روی اربعین موافقت کرد

همچنین بخوانید

عراق: با یک موج کرونایی بی سابقه مواجهیم

برای سومین روز متوالی؛ رکورد ابتلا به کرونا در عراق شکست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا