قیام گسترده فلسطینیان به نشانه حمایت از اسرای فلسطینی

فلسطینیان در کرانه باختری و غزه در حمایت از اسرائیل فلسطینی در زندان های اسرائیل، تظاهرات و تجمعاتی را برپا کردند و با نظامیان اسرائیلی درگیر شدند.

میدل ایست نیوز: فلسطینیان ساکن کرانه باختری و غزه امروز جمعه به نشانه حمایت از اسرای فلسطینی در زندان های اسرائیل به خیابان ها ریختند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، فلسطینیان ساکن نابلس پس از اقامه نماز جمعه به خیابان ها ریخته و تظاهرات گسترده ای را برپا کردند.

فلسطینیان ساکن نابلس پس از اقامه نماز جمعه با شماری از نظامیان اسرائیلی درگیر شدند.

منابع محلی گزارش دادند که صدها فلسطینی راهی مناطق استقرار نظامیان اسرائیلی شدند.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که شمار زیادی از نظامیان اسرائیلی ظهر امروز جمعه به محوطه ها و صحن های مسجد مبارک الاقصی متعرض شدند، این اقدام به دنبال تظاهرات فلسطینیان ساکن قدس در حمایت از اسرای فلسطینی صورت گرفت.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با حمل پرچم های فلسطینی و تصاویر اسرای فلسطینی، شعارهایی را در زمینه آزادی هر چه فوری اسرای فلسطینی از زندان ها سر دادند.

این تظاهرات همزمان با دیگر فعالیت ها و تحرکات فلسطینی در تعدادی از استان های کرانه باختری برگزار شد.

در همین رابطه در درگیری بین شهروندان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی، امروز جمعه، در شهر بیت لحم آغاز شد.

این درگیری ها در ورودی شمالی بیت لحم رخ داد، و نیروهای اسرائیلی از نارنجک های صوتی و گاز اشک آور استفاده کردند، اما هیچ گونه خسارت جانی گزارش نشد.

فلسطینیان ساکن استان الخلیل نیز به نشانه حمایت از اسرای فلسطینی تظاهرات کردند که نظامیان صهیونیست با حمله به تظاهرات کنندگان دست به سرکوب آنان زدند.

حماس هم ظهر امروز در اردوگاه جبلیه در شمال نوار غزه به منظور همبستگی با زندانیان در زندان های اسرائیل، مراسمی اعتراضی برگزار کردند.

شرکت کنندگان بنرهایی را در حمایت از زندانیان حمل کردند و شعارهایی را برای همبستگی با آنها سر دادند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا