اظهارات وزیر دفاع امریکا درباره علت «تعویق» سفرش به عربستان سعودی

وزیر دفاع امریکا گفت که لازم می‌داند تأکید کند که عربستان متحد اصلی امریکاست و دو کشور منافع مشترک بسیاری دارند.

ميدل ایست نیوز: «لوید اوستن»، وزیر دفاع ایالات متحده، پس از «تعویق» سفرش به عربستان که قرار بود روز پنج‌شنبه انجام شود گفت که امیدوار است این سفر در «آینده نزدیک» برگزار شود.

او در مصاحبه مطبوعاتی در پاسخ به سؤال یک خبرنگار که از او درباره آنچه درمورد سفرش به عربستان رخ داده و اینکه آیا این سفر لغو شده یا به تعویق افتاده گفت: «بهتر است بگوییم به تعویق افتاده است».

اوستن تأکید کرد که موعد مشخصی برای سفر تعیین نشده است و افزود که «این سفر در زمانی بسیار کوتاه برنامه‌ریزی شد و عربستانی‌ها درباره زمان‌بندی آن مشکلاتی داشتند که نمی‌توانم دقیقا درباره آن چیزی بگویم».

وزیر دفاع امریکا افزود که لازم می‌داند تأکید کند که عربستان متحد اصلی امریکاست و دو کشور منافع مشترک بسیاری دارند و همکاری‌های گسترده‌ای برای حل مسائل دشوار داشته‌اند و این همکاری‌ها ادامه خواهد یافت.

وی افزود که امیدوار است در آینده نزدیک به عربستان سفر کند.

وزارت دفاع امریکا روز چهارشنبه خبر داد که سفر لوید اوستن به عربستان که قرار بود روز پنج‌شنبه و در چارچوب سفر منطقه‌ای وی انجام شود «به علت مسائل مربوط به زمان‌بندی سفر» به تعویق افتاده است.

این در حالی است که «محمد بن سلمان»، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان، عصر پنج‌شنبه میزبان «لئونید اسلوتسکی»، رئیس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا