استاندار اربیل: طی سال جاری 7 بار به فرودگاه بین‌المللی اربیل حمله شده است

استاندار اربیل اعلام کرد حمله شب گذشته به فرودگاه بین‌المللی اربیل هفتمین حمله به این فرودگاه طی سال جاری بوده است.

میدل ایست نیوز: «امید خوشناو»، استاندار اربیل اعلام کرد حمله شب گذشته به فرودگاه بین‌المللی اربیل هفتمین حمله به این فرودگاه طی سال جاری بوده است.

خوشناو در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «ساسان عونی»، وزیر عمران و مسکن اقلیم کردستان گفت: «این هفتمین حمله تروریستی به فرودگاه بین‌المللی اربیل در سال جاری میلادی است.»

استاندار اربیل تاکید کرد حمله شب گذشته همانند حملات پیشین با دو فروند پهپاد انجام شد که خوشبختانه علیرغم حجم بزرگ پهپادها که نیروهای ائتلاف بین‌المللی را هدف گرفته بود، این حمله دفع شد و هیچ تلفات جانی به دنبال نداشت.

خوشناو تکرار این حملات به اربیل را ناشی از خلا امنیتی در مناطق مورد مناقشه دانست و گفت: باید توافقات امنیتی میان بغداد و اربیل در این مناطق برای تحکیم امنیت و ثبات در اربیل، موصل و کرکوک اجرایی شود اما متاسفانه دولت بغداد تاکنون به شکل مطلوب این توافقات را اجرایی نکرده است.

پیش از این، «وین ماروتو»، سخنگوی نیروهای ائتلاف بین المللی با انتشار توئیتی نوشت که در ساعت 11 و 43 دقیقه به وقت محلی، نیروهای ائتلاف در پایگاه هوایی اربیل هدف دو پهپاد قرار گرفتند.

او افزود که از تدابیر پدافندی برای منهدم کردن پهپادها استفاده شده و تأکید کرد که این حمله هیچ خسارت مادی یا جانی در پی نداشته است.

ماروتو تأکید کرد که یکی از پهپادها در داخل محدوده پایگاه و یکی دیگر به خارج آن اصابت کرده است.

او همچنین ادامه داد که این‌گونه حملات نقض حاکمیت ارضی عراق است و افزود که نیروهای ائتلاف به خواست دولت عراق در این کشور حضور دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا