رئیسی: الکاظمی وعده افزایش سهمیه زائرین اربعین را داده است / لغو روادید بین ایران و عراق

رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق گفت که آقای نخست وزیر وعده داده است تا سهمیه زائرین اربعین به میزانی که امکان دارد، افزایش یابد.

میدل ایست نیوز: حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق گفت که در آستانه اربعین حسینی هستیم و وضعیت کرونایی نه‌تنها برای دو کشور بلکه برای کل جهان است.

رییسی با مهم توصیف کردن حفظ و صیانت از زائران گفت: این مساله محدودیتی در عراق ایجاد کرد در عین حال آقای نخست وزیر با توجه به اینکه عاشقان اباعبدالله بتوانند از این زیارت استفاده کنند و عده داد تعداد زائران را تا میزانی که امکان دارد، افزایش یابد.

آقای نخست وزیر وعده داده است تا سهمیه زائرین اربعین به میزانی که امکان دارد، افزایش یابد.

رئیسی همچنین گفت: خبر آقای الکاظمی درخصوص لغو روادید بین دو کشور عراق و ایران، خبر خوبی بود.

وی افزود: روابط ایران و عراق تنها به دو کشور ختم نمی‌شود، نقش آفرینی دو کشور در منطقه، جهان و ارتباطات بین‌المللی هم می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیسی تصریح کرد: آنچه در نشست‌های تخصصی تخصصی بین وزیران دو کشور و نشست بین من و نخست وزیر مطرح شد، همه در جهت توسعه مناسبات است و تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم این تصمیمات هرچه سریعتر به اجرا در بیاید.

رییس جمهوری ایران خاطرنشان کرد: اراده ایران و عراق توسعه کریدور ریلی و ارتباط شلمچه با بصره است که با دستور ایشان قرار است به سرعت انجام شود و این موضوع با پیگیری وزیران مربوطه در ایران و عراق به سرعت دنبال می‌شود.

وی روابط مالی و پولی بین دو کشور را از دیگر محورهای رایزنی‌های خود با الکاظمی ذکر کرد و گفت: قرار است پس از پیگیری‌های انجام شده این موضوع دنبال شود.

رییس جمهوری ایران ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور افزایش یابد و علیرغم خواست دشمنان دو کشور همواره شاهد روابط خوبی بین دو کشور ایران و عراق باشیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا