رافائل گروسی برای اقدامات فنی مربوط به دوربین های نظارتی دوباره به تهران سفر می کند

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران مذاکرات خود با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را «خوب و سازنده» توصیف کرد.

میدل ایست نیوز: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه روح حاکم بر مذاکرات با مدیر کل‌ آژانس ایجاد فرصت برای توسعه تعامل و همکاری در چهارچوب موازین و مقررات‌ آژانس است، گفت: تصمیم گرفتیم در اجلاس آینده شرکت کنیم و در حاشیه اجلاس، مذاکرات و گفت و گوهای خود را ادامه دهیم.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، محمد اسلامی روز یکشنبه پس از دیدار با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک، افزود: امروز به دعوت سازمان انرژی اتمی ایران رافائل گروسی به تهران آمد و مذاکرات خوب و سازنده ای با وی داشتیم.

اسلامی ادامه داد: روح حاکم بر مذاکرات، ایجاد فرصت برای توسعه تعاملات، همکاری ها در چارچوب موازین و مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه کل مسائل فی مابین اساسا فنی است و مسائل سیاسی جایگاهی در روابط فیمابین ندارد، گفت: تصمیم گرفتیم در اجلاس آینده شرکت کنیم و در حاشیه اجلاس مذاکرات و گفت و گوهای خود را ادامه دهیم.

اسلامی با بیان اینکه توافق کردیم گروسی در آینده نزدیک دوباره به تهران سفر کند ، گفت: همچنین مقرر شد برای تعویض کارت های حافظه دوربین‌های نظارتی فنی به ایران بیایند و اقدامات فنی لازم را برای دوربین‌ها انجام دهند و کارت حافظه طبق روالی که در ایران هست و در آنجا نگهداری می شود همین جا پلمب می‌کنند و کارت‌های جدید را نصب می کنند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: آنچه برای ما حائز اهمیت است و آژانس هم تاکید دارد، اعتماد سازی است.

اسلامی گفت: اعتماد متقابل بین جمهوری اسلامی و آژانس باید پابرجا بماند و آژانس در عمل به تکالیف قانونی خود برای پیشبرد انرژی هسته ای ایران و همچنین پیشرفت جمهوری اسلامی نقش قابل ملاحظه ای داشته باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا