میقاتی در پی دریافت وام از کویت برای اصلاح شبکه برق لبنان

نخست‌وزیر لبنان خبر داد که تماس‌های خود با کویت برای مطرح کردن دوباره موضوع دریافت وام از این کشور برای پروژه‌های برقی لبنان را ازسر گرفته است.

میدل ایست نیوز: «نجیب میقاتی»، نخست‌وزیر لبنان، خبر داد که تماس‌های خود با کویت برای مطرح کردن دوباره موضوع دریافت وام از این کشور برای پروژه‌های برقی لبنان را ازسر گرفته است.

میقاتی در مصاحبه با نشریه کویتی «الجریده» گفت که آنچه تشکیل داده نه یک دولت به معنای معمول کلمه که یک «تیم کاری» است که قرار است براساس برنامه مشخص و فراگیر اصلاحات لبنان را از بحران‌هایش نجات دهند.

او گفت که بدون عکس‌های یادگاری جلسات وزرا برای تدوین برنامه جامع دولت آغاز شده و افزود که در این برنامه مسائل اقتصادی و مالی و اجتماعی اولویت اول، تعیین مبانی مذاکره با صندوق بین‌المللی پول اولویت دوم، و تعیین سیاست خارجی درستی که روابط لبنان با دوستانش و در رأس آنها کشورهای عربی و به طور خاص اعضای شورای همکاری را احیا کند در اولویت سوم هستند.

میقاتی که در دولت سابق خود مذاکراتی را با صندوق توسعه ملی کویت برای دریافت وام جهت اجرای پروژه‌های برق آغاز کرده بود، اعلام کرده که به محض آغاز فعالیتش این مذاکرات را ازسر گرفته و افزود که مذاکرات مشابهی برای حمایت از پروژه‌های عمرانی در لبنان با صندوق‌های توسعه عربی آغاز می‌کند.

دولت جدید لبنان بعد از حدود 13 ماه نبود دولت در این کشور، روز جمعه به تأیید نهایی رئیس جمهوری رسید.

کشورهای اروپایی و امریکا از تشکیل این دولت استقبال و بر حمایت خود از آن تأکید کرده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا