بیش از 500 ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات عراق نظارت می کنند

مشاور ویژه نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات تأکید کرد که بیش از 500 ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات در عراق نظارت خواهند داشت.

میدل ایست نیوز: «عبدالحسین الهنداوی»، مشاور ویژه نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات، تأکید کرد که بیش از 500 ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات در عراق نظارت خواهند داشت.

او در مصاحبه با نشریه رسمی «الصباح» عراق، گفت که عراق آماده میزبانی از 500 ناظر خارجی است و افزود که 130 ناظر از سازمان ملل و همین تعداد از اتحادیه اروپا و مابقی از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی و برخی از کشورهای دیگر ازجمله روسیه خواهد بود.

الهنداوی تأکید کرد که مسئولیت سازمان ملل و ناظران خارجی منحصر به نظارت بر روند اجرای انتخابات و ارزیابی نحوه رأی‌گیری می‌شود و ابراز امیدواری کرد که این انتخابات به لحاظ نبود تقلب و تخلف و امنیت و اعتمادسازی بهتر از انتخابات‌های سابق عراق باشد.

او درباره تشکل‌هایی که نسبت به مشارکت در انتخابات اعلام انصراف کرده‌اند گفت که هیچ درخواست رسمی به کمیساریای عالی مستقل انتخابات ازجانب هیچ گروه سیاسی یا نامزدی نرسیده است و افزود که موارد اعلام انصراف همگی «رسانه‌ای» بوده است.

مشاور نخست‌وزیر عراق همچنین از تنظیم میثاق عملکرد انتخابات با همکاری سازمان ملل خبر داد و گفت که این میثاق تعهدی اخلاقی برای خودداری از هرگونه رفتاری است که به سلامت و شفافیت انتخابات آسیب بزند.

انتخابات پیش از موعد عراق قرار است در 10 اکتبر 2021 برگزار شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا