تأکید السیسی بر راه حل دو کشوری در دیدار با بنت

رئیس جمهوری مصر، عصر امروز در شرم الشیخ با «نفتالی بنت»، نخست وزیر اسرائیل، دیدار و گفت وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر، عصر امروز در شرم الشیخ با «نفتالی بنت»، نخست وزیر اسرائیل، دیدار و گفت وگو کرد.

براساس بیاینه رسمی ریاست جمهوری مصر، در این دیدار وزیر خارجه و رئیس دستگاه اطلاعات عمومی مصر و همچنین رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل و دستیار نظامی نخست وزیر و مشاور ارشد نخست وزیر و سفیر اسرائیل در قاهره حضور داشتند.

در این بیانیه آمده که در این دیدار روابط دوجانبه و راه های گسترش آن در زمینه های گوناگون و تحولات منطقه ای و فرامنطقه ای به خصوص مسئله فلسطین بررسی شد.

این بیانیه افزوده که السیسی بر حمایت کامل کشورش از همه تلاش ها برای تحقق صلح فراگیر در خاورمیانه بر پایه راه حل دو کشوری و قطعنامه های بین المللی در راستای تحقق امنیت و رفاه برای همه ملت های منطقه حمایت می کند.

او همچنین بر اهمیت حمایت جامعه جهانی از تلاش های مصر برای بازسازی مناطق آسیب دیده در فلسطین و حفظ آتش بس میان فلسطین و اسرائیل و همکاری با تلاش های مصر برای کاهش تنش میان نیروهای فلسطینی در غزه و کرانه باختری تأکید کرد.

این نخستین دیدار نخست وزیر اسرائیل با رئیس جمهوری مصر پس از بر سر کار آمدن نفتالی بنت است.

رئیس جمهوری مصر پس از این دیدار تأکید کرد که «با صراحت و شجاعت» درباره بسیاری مسائل صحبت کرده و افزود که همچنان مسائل بسیاری در منطقه هست که باید درباره آنها بحث و گفت وگو شود.

او گفت که در این دیدار متوجه شده که با اسرائیل در بسیاری مسائل ازجمله آنچه به مصر و سد النهضة مربوط می شود تفاهم وجود دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
دفتر ریاست جمهوری مصر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا