ستاد عملیات مشترک عراق: خروج نیروهای آمریکایی طبق برنامه پیش می رود

سخنگوی ستاد عملیات مشترک عراق با اشاره به اینکه نیروهای امریکایی براساس توافق تا آخر دسامبر 2021 از کشور خارج می شوند، تاکید کرد خروج آنها طبق برنامه پیش می رود.

میدل ایست نیوز: «تحسین الخفاجی»، سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک در عراق امروز سه شنبه تاکید کرد که برنامه خروج نیروهای رزمی آمریکا از این کشور طبق برنامه پیش می رود.

وی در گفت وگویی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ما در حال حاضر تنها دو سایت داریم که نیروهای ائتلاف بین المللی در آن حضور دارند، یکی از این سایت ها بخش کوچکی در پایگاه عین الاسد است و سایت دوم بخشی از فرودگاه اربیل است و ما توافق کردیم که تا 31 دسامبر 2021 همه نیروهای رزمی موجود خارج شوند و تاکید می کنیم که خروج آنها طبق برنامه پیش می رود.

الخفاجی با اشاره به اینکه تعداد بسیار کمی از نیروهای رزمی آمریکا در این کشور باقی مانده اند، گفت: نیروهای رزمی باقی مانده بسیار اندک هستند و برای ما، به عنوان فرماندهی ستاد عملیات مشترک، هدف اصلی حفظ امنیت عراق است و ما قطعاً برای این هدف اقدام می کنیم.

سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق در مورد تعداد نیروهای رزمی آمریکا که در دوره گذشته از عراق خارج شده اند، گفت: آن اندازه که اجرای روند خروج نیروهای امریکایی مهم است، شمار نیروهایی که خارج شده اند، اهمیت ندارد.
وی افزود در حال حاضر امریکا در حال اجرای مفاد توافقنامه و نتایج گفتگوی راهبردی است و من فکر می کنم این موضوع بسیار مهم است.
الخفاجی تصریح کرد نیروهای امریکایی اخیرا خارج شده اند و شمار اندکی مانده اند که آنها وقت و زمانبندی مشخصی برای خروج دارند.
ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا