تاکید الحلبوسی و السیسی بر توسعه همکاری‌ها میان عراق، مصر و اردن

رئیس پارلمان عراق و رئیس جمهور مصر درباره روابط در حال توسعه دو کشور و اهمیت تلاش برای تقویت چشم اندازهای همکاری استراتژیک رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق که طی سفری رسمی و در راس یک هیئت پارلمانی به مصر رفته است، با «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش دفتر رسانه ای رئیس پارلمان عراق، دو طرف در کاخ الاتحادیه در قاهره دیدار و درباره روابط در حال توسعه دو کشور و اهمیت تلاش برای تقویت چشم اندازهای همکاری استراتژیک رایزنی کردند.

الحلبوسی از نقش مصر در حمایت از بازیابی ثبات عراق قدردانی و نسبت به توسعه همکاری بین دو کشور در سطح دوجانبه و تقویت و احیای همکاری سه جانبه بین عراق، مصر و اردن ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین بر اهمیت همکاری بین پارلمانی در محافل عربی، منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

از طرفی دیگر عبدالفتاح السیسی بر اهتمام کشورش به تداوم توسعه همکاری با عراق در همه زمینه ها و سطوح، چه در سطح دوجانبه یا همکاری سه جانبه با اردن و آمادگی کامل مصر برای انتقال تجربه خود در توسعه به عراق درجهت تحقق ثبات و بازیابی جایگاه تاریخی و نقش موثر خود در سطح کشورهای عربی و منطقه ای و تثبیت جایگاهش در میان جهان عرب تاکید کرد.

السیسی به اهمیت زیاد انتخابات پارلمانی در عراق در ترسیم ویژگی های دوره آتی عراق و تقویت نهادهای ملی اشاره کرد و مخالفت مصر با همه مداخلات خارجی در امور عراق با پایبندی به اصول احترام متقابل به حاکمیت کشورها و عدم مداخله در امور داخلی آنها را ابراز داشت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا