پادشاه عربستان: امیدواریم مذاکرات با ایران به برقراری روابط بینجامد

«ملک سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان، ابراز امیدواری کرد که مذاکرات عربستان و ایران موجب اعتمادسازی میان دو طرف شود.

میدل ایست نیوز: «ملک سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان، ابراز امیدواری کرد که مذاکرات عربستان و ایران موجب اعتمادسازی میان دو طرف شود.

ملک سلمان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تأکید کرد که اولویت اصلی سیاست خارجی عربستان تقویت امنیت و ثبات و حمایت از راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز برای حل اختلافات و نزاع‌هاست.

او همچنین از حمایت کامل کشورش از حقوق آبی مصر و سودان در بحران سد النهضة خبر داد.

پادشاه عربستان درباره جنگ در یمن نیز تأکید کرد که طرح صلح عربستان که سال گذشته مطرح شد می‌تواند ضامن تحقق صلح در یمن باشد و مدعی شد که گروه انصارالله راه حل مسالمت‌آمیز را نمی‌پذیرد و به تأسیسات غیر نظامی عربستان روزانه حمله می‌کند.

او گفت که ایران کشوری همسایه است و ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوها با ایران به اعتمادسازی میان طرفین و برقراری روابط بینجامد.

ملک سلمان افزود که عربستان از تلاش‌های جامعه بین‌المللی برای «جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» حمایت می‌کند و آن را ضروری می‌داند.

وی درباره وضعیت افغانستان نیز گفت که کشورش از تحقق صلح در افغانستان و تضمین حقوق همه طیف‌های ملت افغانستان حمایت می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا