تأکید صالح و لودریان بر همکاری برای کاهش تنش ها در منطقه

برهم صالح در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در محل اقامت خود در نیویورک، با «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح» تأکید کرد که عراق امیدوار به کمک و حمایت دوستان و متحدانش برای تقویت امنیت داخلی و تضمین ثبات و رفاه و کاهش تنش ها در منطقه است.

براساس بیانیه رسمی دفتر رئیس جمهوری عراق، «برهم صالح» در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در محل اقامت خود در نیویورک، با «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه دیدار کرد.

در این دیدار روابط رو به رشد عراق و فرانسه و راه‌های توسعه آن در بخش‌های گوناگون ازجمله بخش‌های اقتصادی و تجاری و مبارزه با تروریسم بررسی شد.

رئیس جمهوری عراق تأکید کرد که عراق امیدوار به حمایت دوستان و متحدان خود برای تقویت امنیت و تضمین ثبات و تأمین رفاه برای ملت و تلاش برای کاهش تنش‌ها در منطقه است.

او افزود که عراق به جنگ خود با تروریست‌های داعش و تثبیت امنیت و ثبات و گشایش اقتصادی و تجاری و همکاری جدی با نهادهای بین‌المللی درباره تغییرات زیست‌محیطی ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه فرانسه نیز در این دیدار تأکید کرد که کشورش از امنیت و ثبات عراق و کمک به تلاش‌های گسترده عراق برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای حمایت می‌کند و بازگشت عراق به نقش محوری‌اش در منطقه را ضروری می‌داند.

لودریان همچنین با انتشار توئیتی نوشت که مذاکراتی «جامع و سرشار از اعتماد متقابل» با رئیس جمهوری عراق داشته است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
دفتر رئیس جمهور عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا