کمیساریای عالی انتخابات عراق آمار ناظران بین‌المللی و داخلی را اعلام کرد

کمیساریای عالی انتخابات عراق آمار ناظران بین‌المللی و داخلی حاضر در انتخابات زودهنگام آتی را اعلام کرد

میدل ایست نیوز: کمیساریای عالی انتخابات عراق آمار ناظران بین‌المللی و داخلی حاضر در انتخابات زودهنگام پارلمانی آتی را اعلام کرد؛ انتخاباتی که کمتر از دو هفته دیگر در 10 اکتبر آینده برگزار خواهد شد.

«جمانه غلای»، سخنگوی کمیساریای عالی انتخابات عراق تصریح کرد: شمار ناظران بین‌المللی به 509 تَن رسیده که از این تعداد، 274 نفر از نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق و 130 نفر ناظر وابسته به سازمان ملل متحد است همچنین 291 خبرنگار بین‌المللی هم این انتخابات را پوشش خواهند داد.

غلای با بیان اینکه کمیساریای انتخابات رفت و آمد ناظران به مراکز انتخاباتی مختلف را تسهیل خواهد کرد، اظهار داشت: با هماهنگی سفارتخانه‌های عربی و خارجی و سازمان‌های بین‌المللی از طریق وزارت امور خارجه ماموریت ناظران بین‌المللی را تسهیل خواهیم کرد.

وی درباره آمار نهایی ناظران بین المللی گفت: هنوز فرایند حضور ناظران ادامه داد و 509 ناظر بین المللی عددی قابل تغییر است و می‌تواند با نزدیک شدن به انتخابات افزایش یابد.

غلای با بیان اینکه حضور ناظران بین المللی علاوه بر رصد و ارزیابی فرایند انتخابات بدان اعتبار و شفافیت خواهد بخشید، اظهار داشت: کمیساریای عالی انتخابات نقشه استقرار مراکز رای‌گیری در همه استان‌های عراق را در اختیار این ناظران قرار خواهد داد و با هماهنگی نهادهای مربوطه امنیت آنها را کاملا تامین خواهد کرد.

وی در پایان گفت: تاکنون حضور 500 ناظر داخلی ثبت شده است همچنین تعداد نمایندگان احزاب و نامزدها هم به 70 هزار نفر می رسد که در همه مراکز انتخاباتی حضور خواهند داشت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا