دیدار وزیر خارجه اسرائیل با پادشاه و ولیعهد بحرین و افتتاح سفارت در منامه

وزیر خارجه اسرائیل که طی سفری رسمی به بحرین رفته است، پس از دیدار با پادشاه و ولیعهد این کشور، سفارت اسرائیل در منامه را رسما افتتاح کرد.

میدل ایست نیوز: «یائیر لاپید»، وزیر امور خارجه اسرائیل که به منامه سفر کرده است، با «حمد بن عیسی آل خلیفه»، پادشاه بحرین دیدار کرد.

این نخستین دیدار بین پادشاه بحرین و یک مسئول بلندپایه اسرائیلی از زمان امضای توافق عادی سازی روابط بین بحرین و اسرائیل با میانجیگری امریکا است.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، در این دیدار که در کاخ الصخیر برگزار شد، دو طرف درباره روند روابط دوجانبه و گام هایی که به تقویت همکاری بین بحرین و اسرائیل کمک می کند، رایزنی کردند.

پادشاه بحرین ضمن استقبال از افتتاح سفارت اسرائیل در منامه، تاکید کرد که امضای توافق عادی سازی روابط دستاوردی تاریخی و مهم در مسیر تحقق صلح عادلانه، پایدار و فراگیر در خاورمیانه و پاسخ به آرمان های ملت آن در رابطه با امنیت، ثبات و شکوفایی است.

وی همچنین تاکید کرد که صلح انتخاب استراتژیکی برای بحرین است و دیدگاه و رویکرد این کشور به تقویت ارزش های تفاهم، گفت وگو، همکاری، همزیستی مسالمت آمیز، رواداری و نزدیکی بین ملت ها تکیه دارد.

وزیر خارجه اسرائیل در دیداری دیگر با «سلمان بن حمد آل خلیفه»، ولیعهد بحرین نیز گفت وگو کرد.

لاپید پس از دیدار با پادشاه و ولیعهد بحرین، به طور رسمی سفارت اسرائیل در منامه را افتتاح کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا