پاسخ نماینده مرجعیت شیعه به حملات رسانه ای علیه «حشد عتبات»

در پی برخی حملات رسانه‌ای به اعلام موجودیت رسمی «حشد عتبات»، سیداحمد الصافی به این حملات واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: در پی برخی حملات رسانه‌ای به اعلام موجودیت رسمی «حشد عتبات»، سیداحمد الصافی، نماینده مرجعیت عالی شیعه در کربلا و رئیس عتبه مقدس عباسی(ع)، به این حملات واکنش نشان داد.

در بیانیه رسمی سیداحمد الصافی که کانال «اکسیر الحکمة» نزدیک به مدیریت عتبات مقدسه در کربلا و همچنین برخی از دیگر رسانه‌های عراقی منتشر کرده‌اند آمده که متأسفانه حملات رسانه‌ای ازجانب کسانی که جز فحاشی و اتهام‌زنی به دور از هرگونه قید و  بند دینی اخلاقی کاری بلد نیستند افزایش یافته است.

این بیانیه افزوده که آنچه در این میان مایه شگفتی است آن است که این حملات دفتر عالی‌ترین مقام دینی و معنوی که همه وجود خود را وقف این کشور آسیب‌دیده کرده را هم شامل شد.

در بیانیه الصافی تأکید شده که کسانی که از جزئیات مسائل بی خبرند یا نظری مخالف دارند قبل از هرگونه داوری باید از موضوع مطمئن شوند و اگر در پی روشن شدن واقعیت برآیند درمی‌یابند که اکثر آنچه گفته می‌شود خیالات و اتهامات بی اساس است.

این بیانیه تأکید کرده که کسانی که از جزئیات مسائل بی خبرند بیایند و همه جزئیات را بپرسند و آن وقت واقعیت‌ها را خواهند فهمید و اگر هم جزئیات را می‌دانند و به این حملات ادامه می‌دهند از همه خواهیم که این روش مبتذل در حمله به دیگران را کنار بگذارند و به حرمت‌شکنی پایان دهند.

روز سه‌شنبه و در پایان مراسم اربعین سالار شهیدان، «میثم الزیدی»، فرمانده لشکر رزمی العباس، در سخنانی در صحن مطهر امام حسین(ع) نام‌گذاری رسمی چهار گردان لشکر رزمی العباس، لشکر امام علی (ع)، تیپ علی اکبر و تیپ انصار المرجعیة به «حشد عتبات» را اعلام کرد.

او گفت که این تشکیل شرعی و قانونی است و افزود که شرعی بودنش بابت ارتباط مستقیمش با نماینده مرجعیت و قانونی بودنش بابت رضایت و موافقت و حمایت فرمانده کل نیروهای مسلح است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا