امارات: تبعات منازعه امریکا و چین، مایه نگرانی واقعی ماست

وزیر مشاور در امور خارجه امارات تاکید کرد ابوظبی تلاش می‌کند تا رقابت موجود با ایران و ترکیه را از طریق گفت‌وگو مدیریت کند و مانع از بروز هرگونه رویارویی جدید در منطقه شود.

میدل ایست نیوز: «انور قرقاش»، وزیر مشاور در امور خارجه امارات تاکید کرد ابوظبی تلاش می‌کند تا رقابت موجود با ایران و ترکیه را از طریق گفت‌وگو مدیریت کند و مانع از بروز هرگونه رویارویی جدید در منطقه شود.

قرقاش در کنفرانس سیاست جهانی با بیان اینکه درباره میزان تعهد امریکا به منطقه وضعیت اطمینان‌بخشی وجود ندارد، اظهار داشت: نسبت به جنگ سرد قریب الوقوع میان واشنگتن و پکن نگرانی‌هایی وجود دارد.

وی گفت: در مرحله آتی واقعیت حضور امریکا در منطقه را مشاهده خواهیم کرد، هنوز وضعیت مشخص نیست اما افغانستان مطمئنا آزمونی بسیار نگران‌کننده بود.

این مسئول اماراتی ادامه داد: بخشی از وظیفه ما این است که منطقه را به شکلی خوب مدیریت کنیم اما خلاءهایی وجود دارد و هرگاه خلاءهایی وجود دارد، مشکلاتی پیش می‌آید.

قرقاش گفت: بررسی سیاست ترکیه در مرحله اخیر در قبال مصر، اخوان المسلمین و عربستان و موضوعات دیگر امری رضایت‌بخش است و معتقدم بسیار حائز اهمیت است که سیاست‌های خود را مورد بازبینی قرار دهیم و با طرف‌های مورد اختلاف وارد مذاکره شویم.

وی افزود: اپیدمی کرونا اولویت‌های غیر سیاسی را در صدر اهتمام قرار داد و اکنون مایه نگرانی واقعی، رویارویی با تبعات منازعه امریکا و چین است.

قرقاش با بیان اینکه همه به شدت از جنگ سرد قریب الوقوع نگران هستیم، اظهار داشت: کشورهای شورای همکاری روابط اقتصادی تنگاتنگی با چین دارند. همچنین بر چتر نظامی امریکا وابسته هستند و با دقت مذاکرات جاری میان قدرت‌های جهانی و ایران برای احیای برجام را زیر نظر دارند.

وی در پایان تاکید کرد: امارات در تلاش برای کاهش تنش با ایران و ترکیه و تمرکز برای تقویت مناسبات اقتصادی با این دو کشور است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا