پ ک ک مانع از ورود نامزدهای انتخاباتی حزب دموکرات کردستان به سنجار شد

فرماندار منطقه سنجار در استان نینوا اعلام کرد عناصر مسلح پ ک ک مانع از ورود وی و دو نامزد ایزدی به سنجار برای تبلیغات انتخاباتی شدند.

میدل ایست نیوز: «محمد خلیل»، فرماندار منطقه سنجار در استان نینوا اعلام کرد عناصر مسلح پ ک ک مانع از ورود وی و دو نامزد ایزدی به سنجار برای تبلیغات انتخاباتی شدند.

فرماندار سنجار اظهار داشت: در ساعت یازده و نیم روز گذشته به همراه نامزدهای حزب دموکرات کردستان به نام‌های «ماجد شنکالی» و «وفیان دخیل» برای تبلیغات انتخاباتی به سمت سنجار حرکت کردیم اما عناصر مسلح پ ک ک جلوی ما را گرفتند و با اسلحه سبک و نیمه سنگین ما را تهدید به قتل کرده و مانع از ورودمان به سنجار شدند.

وی گفت: ماده 5 قانون اساسی و ماده 22 قانون انتخابات، دولت را ملزم به حفاظت تز نامزدهای انتخاباتی کرده است اما به نظر می‌رسد این حق در سنجار از سوی حزبی غیر عراقی و غیر قانونی به گروگان گرفته شده است و نیروهای ارتش عراق تنها نظاره‌گر این ماجرا هستند.

خلیل با بیان اینکه این اقدامات غیر قانونی پ ک ک منجر به عدم مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد، اظهار داشت: عناصر پ ک ک همه بنرهای تبلیغاتی ما را در سنجار پاره کرده است.

فرماندار سنجار در پایان از دولت عراق خواست تا این غیر قانونی را از عراق بیرون کند و امنیت را برای اهالی سنجار تامین کند.

«نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق پیش از این خواستار گفت‌وگو با پ ک ک برای برای حل مشکلات با این گروه تروریستی شده بودکه به صورت غیر قانونی در اراضی عراق حضور دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا