گفت وگوی الحلبوسی با سفرای بریتانیا و کویت در بغداد درباره انتخابات

رئیس پارلمان عراق در این دیدارها بر اهمیت نقش جامعه بین المللی در نظارت بر انتخابات تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق در دیدار با سفرای بریتانیا و کویت در بغداد درباره پرونده انتخابات عراق و نظارت بین المللی بر آن گفت وگو کرد.

به گزارش دفتر رسانه ای الحلبوسی، وی در دیدار با «مارک برایسون»، سفیر بریتانیا در بغداد، به بررسی روابط دوجانبه و تداوم همکاری بین دو کشور در همه زمینه ها علاوه بر تحولات اوضاع در عراق و انتخابات پارلمانی زودهنگام پرداخت.

الحلبوسی ضمن تاکید بر لزوم تحقق آرمان های ملت عراق در امنیت و ثبات و زندگی کریمانه در این انتخابات، به اهمیت نقش جامعه بین المللی در نظارت بر سلامت و شفافیت انتخابات برای جلوگیری از تقلب و تضمین آرای مردم و تقویت اعتماد آنها به فرآیند انتخابات اشاره کرد.

از طرفی دیگر الحلبوسی و «سالم الزمانان»، سفیر کویت در بغداد درباره روابط و همکاری دوجانبه بین دو کشور برادر و تحولات سیاسی عراق و همچنین اهمیت انتخابات پارلمانی زودهنگام رایزنی کردند.

دو طرف در این دیدار ضمن بررسی شماری از مسائل دارای اهمیت مشترک، بر اهمیت و نقش جامعه بین المللی در نظارت بر انتخابات برای تضمین شفافیت و تقویت اعتماد مردم به نتایج انتخابات و تشویق آنها به مشارکت گسترده در آن تاکید کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراقخبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا