عراق در نشست سران جنبش عدم تعهد در بلگراد شرکت می‌کند

وزارت امور خارجه عراق از دریافت دعوتنامه رسمی برای شرکت در نشست سران جنبش غیرمتعهدها در صربستان خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه عراق از دریافت دعوتنامه رسمی برای شرکت در نشست سران جنبش غیرمتعهدها در بلگراد صربستان خبر داد.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه عراق، «نیوکلا سیلاکوفیچ»، سفیر صربستان در بغداد در دیدار با «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق دعوتنامه رسمی برای حضور در نشست سران جنبش عدم متعهدها را تقدیم وی کرد که قرار است در شصتمین ساالگرد تاسیس این جنبش در هفته آینده به میزبانی بلگراد برگزار شود.

فواد حسین در این دیدار ضمن استقبال از این دعوت از نقش مثبت این نهاد در تحقق ارتباط، ثبات و همکاری میان کشورهای اعضا و تلاش برای ایجاد روابط متوازن و تحقق مطالبات مردم در توسعه پایدار تقدیر و تمجید کرد.

دو طرف در این دیدار درباره توسعه همکاری اقتصادی میان بغداد و بلگراد در زمینه صنعت نفت که بلگراد در آن دارای تجربه است رایزنی کردند و فواد حسین خواستار سرمایه‌گذاری شرکت‌های صربستانی در عراق به ویژه در پروژه‌های بازسازی زیرساخت‌های عراق شد.

از سوی دیگر، سفیر صربستان از نقش و تلاش‌های دولت‌های دولت عراق در تقویت فرهنگ گفت‌وگو و احترام به طرف مقابل برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر و تثبیت امنیت و ثبات در منطقه تقدیر کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا