آغاز کارزار انتخاباتی در عراق/ الکاظمی: فردا یک دستاورد مهم امنیتی اعلام خواهد شد

درهای مراکز رأی‌گیری در سراسر عراق از ساعت 7 صبح به وقت محلی به روی رأی‌دهندگان عراقی در انتخابات پیش از موعد این کشور گشوده شد.

میدل ایست نیوز: درهای مراکز رأی‌گیری در سراسر عراق از ساعت 7 صبح به وقت محلی به روی رأی‌دهندگان عراقی در انتخابات پیش از موعد این کشور گشوده شد.

«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، از نخستین کسانی بود که در انتخابات شرکت کرد.

او در سخنانی پس از انداختن رأی در صندوق گفت که می‌خواسته نخستین فردی باشد که رأی می‌دهد و افزود که به وعده خود به ملت درباره برگزاری انتخابات عمل کرده است.

الکاظمی مردم عراق را به مشارکت گسترده در انتخابات دعوت کرد و از آنان خواست که فرصت را از دست ندهند.

وی افزود که این اولین انتخابات عراق است که بدون منع تردد در کشور برگزار می‌شود و نخست‌وزیر در آن نامزد نیست و تأکید کرد که دولت همه تدارکات لازم برای موفقیت کمیساریای عالی مستقل انتخابات را تأمین کرده است.

الکاظمی از همه خواست که در روند تغییر وضعیت عراق سهیم باشند و افزود که دولتش در عرصه‌های گوناگون موفقیت‌های مهمی داشته است.

او همچنین خبر داد که فردا یک دستاورد مهم امنیتی اعلام خواهد شد و تأکید کرد که اعلام آن به فردا موکول شده تا بر روند انتخابات تأثیر نگذارد.

سیدعمار الحکیم هم از دیگر چهره های سیاسی عراقی بود که صبح امروز رأی خود را به صندوق ها انداخت.

او خواستار مشارکت گسترده در انتخابات شد و حضور جامعه بین المللی را پیام همبستگی و حمایت از روند دموکراتیک در عراق خواند.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، پس از انداختن رأی خود در صندوق رأی، تأکید کرد که حکومت به وعده خود در برگزاری انتخابات پیش از موعد عمل کرده و امروز را «روز شهروند» خواند.

او ابراز امیدواری کرد که مردم عراق از حق قانونی خود برای تغییر در کشور استفاده کنند.

پیش از گشوده شدن درهای مراکز رأی‌گیری کمیساریای عالی مستقل انتخابات نیز اعلام کرد که آماده آغاز انتخابات است.

«جمانه غلای»، سخنگوی کمیساریای عالی مستقل انتخابات گفت که 8273 مرکز رأی با 55 هزار صندوق آماده دریافت رأی ملت هستند.

او افزود که 1249 ناظر بین‌المللی و 147 هزار و 152 ناظر داخلی بر روند اجرای انتخابات نظارت دارند و افزود که 510 خبرنگار خارجی مشغول پوشش انتخابات هستند.

برگزاری این انتخابات نتیجه تظاهرات گسترده مردم عراق بود و با قانون انتخابات جدید و کمیساریای انتخاباتی تازه برگزار می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا