المقداد: سفر اخیر اسد به مسکو از بهترین سفرها بود/ وقت خروج نیروهای ترکیه از شمال سوریه فرا رسیده است

وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد دمشق در مبارزه با تروریسم و تکمیل تسلط دولت بر اراضی کشور از حمایت «نامحدود» روسیه برخوردار است.

میدل ایست نیوز: «فیصل المقداد»، وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد دمشق در مبارزه با تروریسم و تکمیل تسلط دولت بر اراضی کشور از حمایت «نامحدود» روسیه برخوردار است.

المقداد گفت: سفر اخیر «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه به روسیه یکی از بهترین سفرها بود، ما با متحدان‌مان در روسیه بر سر اولویت‌ها برای مبارزه با تروریسم، مقابله با با منشور سازمان ملل و رفع موانع تسلط دمشق بر اراضی این کشور هیچ گونه اختلافی نداریم.

وی ضمن تاکید بر اینکه حمایت روسیه از سوریه در این باره نامحدود است، گفت: تروریسمی که سوریه و برخی مناطق دیگر جهان را تحت الشعاع قرار داده است، ترکیه و دیگر کشورها را هم درگیر می‌کند و باید در برابر آن مقاومت کرد، از همین رو، معتقدیم وقت آن فرا رسیده است که ترکیه نیروهای خود را از شمال غرب سوریه خارج کند و پس از پایان دادن به اشغالگری این فرصت را بدهد که مناسبات سوریه و ترکیه به وضعیت عادی بازگردد.

المقداد از رهبران ترکیه خواست پیش از فوت وقت عقلانیت به خرج دهند زیرا سوریه هر طور شده اراضی خود را چه به شیوه مسالمت‌آمیز و چه شیوه‌هایی که جامعه جهانی به خوبی از آن آگاه است، آزاد خواهد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه در پایان اظهار داشت: معتقدم مردم ترکیه نیک می‌دانند که منافع تاریخی‌شان با سوریه باارزش‌تر و فراتر از ائتلاف‌های اردوغان با گروه‌های تروریستی برای اهداف ایدئولوژیک است که باید پایان یابد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا