مسرور بارزانی: نتایج آرا در مناطق مورد مناقشه بار دیگر بر هویت کردستانی این مناطق تاکید کرد

نخست‌وزیر دولت محلی اقلیم کردستان عراق اعلام کرد نتایج آرا در مناطق مورد مناقشه مجددا بر هویت کردستانی این مناطق تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «مسرور بارزانی»، نخست‌وزیر دولت محلی اقلیم کردستان عراق اعلام کرد نتایج آرا در مناطق مورد مناقشه مجددا بر هویت کردستانی این مناطق تاکید کرد.

بارزانی در جلسه هفتگی هیات دولت اقلیم کردستان عراق به نیابت از هیات دولت به مردم اقلیم و همه برندگان انتخابات پارلمانی تبریک گفت و از نیروهای پیشمرگه، پلیس و نیروهای امنیتی برای تامین امنیت انتخابات تقدیر و تشکر کرد.

وی تاکید کرد: نمایندگان اقلیم کردستان در پارلمان عراق از الان به بعد باید برای دفاع از حقوق مردم اقلیم با یکدیگر متحد شوند و به دور از منازعات داخلی همکاری کنند.

بارزانی تاکید کرد: دولت اقلیم کردستان آماده هر گونه همکاری با نمایندگان اقلیم در پارلمان عراق برای تداوم همکاری و هماهنگی با دولت فدرال با هدف تضمین حقوق قانونی اقلیم کردستان است.

نخست‌وزیر دولت محلی اقلیم کردستان عراق در پایان ضمن تمجید از پایداری شهروندان کُرد در خارج از مرزهای اقلیم و تبریک به نمایندگان کُرد در این مناطق اظهار داشت: نتایج انتخابات در مناطق «جدا شده» بار دیگر بر هویت کردستانی این مناطق تاکید کرد و نمایندگان اقلیم کردستان باید برای اجرای ماده 140 قانون اساسی و عادی‌سازی اوضاع در این مناطق تلاش کنند.

بر اساس نتایج اولیه انتخابات پارلمانی، حزب دموکرات اقلیم کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی توانسته 33 کرسی و حزب اتحادیه میهنی کردستان 16 کرسی به دست آورد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا