کمیساریای انتخابات عراق: به هیچ نحو تحت تأثیر فشارهای سیاسی قرار نخواهیم گرفت

کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق تأکید کرد که نتایج نهایی انتخابات هنوز اعلام نشده و آنچه اعلام شده قابل تغییر است.

میدل ایست نیوز: کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق تأکید کرد که نتایج نهایی انتخابات هنوز اعلام نشده و آنچه اعلام شده قابل تغییر است.

«حسن سلمان»، مدیر اداره اطلاع‌رسانی کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق، در گفت‌وگو با شبکه رسمی العراقیه، گفت که اعلام نتایج اولیه به علت آن بود که کمیساریا طبق قانون ملزم شده بود که ظرف 24 ساعت پس از اجرای انتخابات، نتایج اولیه را اعلام کند.

او گفت که تا زمان اعلام نتایج نهایی که پس از تعیین تکلیف شکایت‌ها اعلام می‌شود هیچ نتیجه‌ای را نباید قطعی دانست.

وی افزود که بامداد امروز بعد از شمارش آرای جدید، نتایج تا حدودی تغییر کرد و این بسیار طبیعی است و تأکید کرد که کمیساریا به هیچ نحو تحت تأثیر فشارهای سیاسی قرار نمی‌گیرد.

سلمان گفت که روند رأی‌گیری بدون هرگونه اختلال و شبهه‌ای بوده و درباره روند رأی‌گیری هیچ شکایت جدی که موجب ابطال صندوقی شود به کمیساریا نرسیده است.

وی تأکید کرد که کمیساریا به موجب قانون انتخابات موظف است که در هر مرکز رأی‌گیری یک صندوق رأی را به صورت دستی شمارش کند و افزود که هیچ رأیی ناپدید نشده و هنوز 8547 صندوق رأی هست که نتایجشان باید به نتایج اعلام‌شده اضافه شود.

پیش از این کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق تأکید کرد که روند شمارش دستی آراء با حضور ناظران بین‌المللی و نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی و اصحاب رسانه انجام می‌شود.

در بیانیه رسمی کمیساریا آمده که آرای صندوق‌هایی که نتایج آنها در زمان تعیین‌شده توسط ماهواره ارسال نشده است و شامل 3037 صندوق می‌شود به صورت دستی شمارش می‌شود.

این بیانیه افزوده که 504 صندوق نیز هرچند نتایجشان در زمان تعیین‌شده توسط ماهواره ارسال شده، اما یو اس بی اطلاعات صندوق به دفتر مرکزی کمیساریا نرسیده است و آرای این صندوق‌ها نیز به صورت دستی شمارش می‌شود.

براساس این بیانیه آرای 140 صندوق نیز به علت اختلال، در یو اس بی ثبت نشده و ماهواره هم آن را ارسال نکرده که همه آنها به صورت دستی شمارش خواهد شد.

این کمیساریا تأکید کرده که شمارش آرای این صندوق‌ها با حضور ناظران بین‌المللی و نمایندگان نامزدها و با پوشش رسانه‌ها انجام می‌شود تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا