میشل عون: کشور لبنان تحمل حل و فصل مسائل در خیابان را ندارد

رئیس جمهوری لبنان تأکید کرد که بازگشت به وضعیت استفاده از سلاح برای رساندن پیغام میان نیروهای لبنانی غیر قابل قبول است.

میدل ایست نیوز: میشل عون، رئیس جمهوری لبنان، تأکید کرد که بازگشت به وضعیت استفاده از سلاح برای رساندن پیغام میان نیروهای لبنانی غیر قابل قبول است.

او در یک سخنرانی تلویزیونی در واکنش به حوادث امروز بیروت، گفت که با طرف‌های ذی‌ربط برای حل‌و فصل آنچه رخ داده تماس گرفته و افزود که اجازه نمی‌دهد کسی کشور را برای منافع و محاسبات سیاسی خود به گروگان بگیرد.

عون تأکید کرد که درباره این حادثه تحقیق انجام خواهد شد و با همه مسئولان آن برخورد می‌شود و افزود که اجازه تکرار این‌گونه حوادث را نخواهد داد.

رئیس جمهوری لبنان افزود که کشور تحمل حل و فصل مشکلات در خیابان را ندارد و مسائل کشور از طریق نهادها به خصوص هیئت دولت باید حل شود و همه نیز همین را پذیرفته اند.

عون افزود که حادثه بندر بیروت نیز در اولویت فعالیت‌های او و تعهداتش در قبال ملت لبنان و جامعه جهانی خواهد بود و مبنای پیگیری آن احترام به استقلال دستگاه قضائی و تفکیک قواست.

او گفت به ملت لبنان اطمینان می‌دهد که عقربه‌های ساعت به عقب بازنخواهد گشت و لبنان به سمت حل مشکلات و نه به سمت بحران‌های بیشتر می‌رود.

وی تأکید کرد که با همکاری نخست‌وزیر و رئیس مجلس اجازه تحمیل هیچ واقعیتی را که هدف از آن فتنه‌افکنی در لبنان باشد نخواهد داد.

پیش از این «نجیب میقاتی»، نخست‌وزیر لبنان، در واکنش به حوادث امروز بیروت گفت که بابت وضعیت اسفناکی که لبنان به آن رسیده احساس شرمندگی می کند.

میقاتی تأکید کرد که اوضاع به حالت عادی برگشته و ارتش به وی گزارش داده که وضعیت خیابان‌های شهر به لحاظ امنیتی بهبود پیدا کرده است.

وی افزود که تنها راه حل مشکلات لبنان گفت‌وگو و همکاری برای حل مسائل روزمره شهروندان لبنانی است.

نخست‌وزیر لبنان گفت: بابت آنچه امروز رخ داد از مردم لبنان عذرمی‌خواهم و از وضعیت اسفناکی که به آن رسیده‌ایم شرم می‌کنم.

پیش از ظهر امروز در اطراف کاخ دادگستری بیروت و مشخصا منطقه الطیونه در تجمع طرفداران حزب الله و جنبش امل در اعتراض به عملکرد قاضی تحقیقات انفجار بندر بیروت، تیراندازی و درگیری رخ داد.

شبکه الجدید لبنان از تنش در این منطقه و تیراندازی از یکی از ساختمان ها و حضور خودروهای اورژانس خبر داد.

در این درگیری‌ها دست‌کم 6 تن جان باخته و 32 تن زخمی شده‌اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا