انصار الله کنترل شهر «العبدیه» در نزدیکی مأرب را به دست گرفتند

نیروهای انصارالله بعد از 3 هفته محاصره این شهر، پیش از ظهر امروز طی یک عملیات گسترده نظامی فرمانداری العبدیه و مناطق مرکزی شهر را به کنترل خود درآوردند.

میدل ایست نیوز: نیروهای انصارالله روز جمعه مرکز فرمانداری شهر العبدیه در نزدیکی مرکز استان مأرب را به دست گرفتند.

خبرگزاری «آناتولی» به نقل از منابع مطلع محلی خبر داد که نیروهای انصارالله بعد از 3 هفته محاصره این شهر، پیش از ظهر امروز طی یک عملیات گسترده نظامی فرمانداری العبدیه و مناطق مرکزی شهر را به کنترل خود درآوردند.

این منابع گفته‌اند که این حمله با خسارت‌های جانی در دو طرف جبهه همراه بوده است.

صفحات شبکه‌های اجتماعی هواداران انصارالله نیز تصاویری از حضور رزمندگان این گروه در اطراف فرمانداری العبدیه منتشر کرده‌اند.

هنوز هیچ مقام رسمی در انصارالله یا نیروهای حکومت وابسته به عربستان در یمن درباره این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

روز گذشته نیز خبرگزاری «آناتولی» به نقل از چند منبع محلی خبر داد که انصارالله (حوثی) در ساعات اخیر توانسته‌اند کنترل روستاهای القاهر، الروضه، الخویر، و واسط در اطراف الجوبه در جنوب شهر مأرب، مرکز استان مأرب، را به دست بگیرند.

این منابع افزوده‌اند که جنگ‌های سختی در جریان است تا مانع از سقوط مرکز الجوبه به دست انصارالله شود.

روز سه‌شنبه دولت وابسته به عربستان در یمن گروه انصارالله را به ایجاد «فاجعه انسانی» در منطقه العبدیه در جنوب مأرب متهم کرد.

استان مأرب آخرین نقطه در شمال یمن است که چند ماه است جنگ برای دستیابی به کنترل آن میان نیروهای انصارالله و دولت وابسته به عربستان ادامه دارد.

جنگ یمن که در سال  2015 با حمله عربستان سعودی به نیروهای انصارالله در صنعاء آغاز شد، یکی از بزرگ‌تری فجایع انسانی در جهان را رقم زده و براساس برآوردها در آن تاکنون 233 هزار نفر جان باخته و 80 درصد جمعیت نیازمند کمک‌های بشردوستانه شده‌اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
أناتولي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا