بیانیه کمیساریای عالی انتخابات عراق درباره شمارش دستی آراء

در بیانیه کمیساریا آمده که نتایجی که روز دوشنبه گذشته اعلام شده نتایج اولیه بوده و علت اعلام آن الزام قانونی به اعلام نتایج اولیه ظرف 24 ساعت بعد از رأی‌گیری بوده است.

میدل ایست نیوز: کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد که در حال حاضر در مرحله پایانی مشغول شمارش دستی آرا در صندوق‌هایی است که نتایج الکترونیک آنها مشخص نشده است.

در بیانیه این کمیساریا که صبح امروز منتشر شده آمده که نتایجی که روز دوشنبه گذشته اعلام شده نتایج اولیه بوده و علت اعلام آن الزام قانونی به اعلام نتایج اولیه ظرف 24 ساعت بعد از رأی‌گیری بوده است.

در این بیانیه آمده که مقایسه نتایج الکترونیک با نتایج شمارش دستی صندوق‌های رأی نشان‌دهنده مطابقت صد در صدی است.

براساس قانون انتخابات عراق، کمیساریای عالی مستقل انتخابات ملزم است که از هر مرکز رأی، آرای یک صندوق را به صورت دستی شمارش کند و نتایج آن را با نتایج شمارش الکترونیک تطبیق دهد.

بیانیه کمیساریا افزوده که هم‌اکنون در حال شمارش دستی آرای 3681 صندوقی است که نتایج الکترونیک آنها مشخص نشده است و تأکید کرده که 70 درصد این شمارش تمام شده است.

این بیانیه افزوده که نتایج دیگر صندوق‌ها به مرکز ارسال شده و بعد از تأیید نهایی اعلام خواهد شد و بعد از آن مرحله دوم فرامی‌رسد که مرحله دریافت شکایت‌ها از نتایج نهائی به مدت 3 روز است.

کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق تأکید کرده که همه این مراحل با حضور تیم نظارت سازمان ملل و اتحادیه اروپا و ناظران داخلی و کمیساریای حقوق بشر و کمیته امنیتی عالی اجرا می‌شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا