رئیس هیئت سیاسی جریان صدر: صریحا اعلام می کنیم که نخست وزیر جدید عضو جریان صدر خواهد بود

رئیس هیئت سیاسی جریان صدر و عضو کمیته مذاکره‌کننده این جریان گفت که دولت آینده دولت توافقی نخواهد بود.

میدل ایست نیوز: رئیس هیئت سیاسی جریان صدر تأکید کرد که دولت آینده عراق تابع توافقات سیاسی نخواهد بود.

«نصار الربیعی»، رئیس هیئت سیاسی جریان صدر و عضو کمیته مذاکره‌کننده این جریان، به خبرگزاری رسمی عراق گفت که دولت آینده دولت توافقی نخواهد بود.

او گفت که دولت جدید دولتی متشکل از تعدادی از نیروهای سیاسی نماینده همه طیف‌های جامعه خواهد بود که اکثریت مجلس را تشکیل می‌دهند و در برابر فراکسیونی متشکل از نیروهای سیاسی نماینده همه طیف‌های جامعه در نقش اپوزیسیون داخلی فعالیت خواهند کرد.

الربیعی گفت که جریان صدر به صراحت اعلام می‌کند که نامزدش برای نخست‌وزیری عضو جریان صدر خواهد بود و افزود که تشکیل دولت آینده «مسئولیت مستقیم» جریان صدر است و مسئولیت هرگونه ناکامی هم متوجه همین جریان خواهد بود.

براساس نتایج غیر نهائی انتخابات عراق جریان صدر با کسب حدود 70 کرسی بیشترین کرسی های مجلس را در میان نیروهای سیاسی به خود اختصاص داده است.

روز گذشته، مقتدی صدر اسامی اعضای کمیته مذاکره کننده نماینده خود در ائتلاف های پارلمانی و سیاسی را اعلام کرد.

در سندی که از مقتدی صدر منتشر شده، صدر تاکید می کند که کمیته مذاکره کننده که نماینده انحصاری او است و هیچ کس حق مداخله در فعالیت آن را ندارد، شامل حسن العذاری، به عنوان رئیس، نصار الربیعی به عنوان معاون اول، نبیل الطرفی به عنوان معاون دوم و حاکم الزاملی به عنوان دستیار می شود.

صدر گفته است این کمیته اختیارات کامل در زمینه ائتلاف های پارلمانی و سیاسی در این مرحله را دارد و در ماموریت و امورشان باید به صدر مراجعه کرده و از ائتلاف با کسانی که ملاحظاتی بر آنها وجود دارد بپرهیزند و محتاطانه و بر اساس منافع عمومی عمل کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا