نوری المالکی: کمیساریای انتخابات با جدیت به «اجحاف» ها رسیدگی کند

رئیس ائتلاف دولت قانون از کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق خواست که به موارد «اجحاف و اختلال» در نتایج انتخابات رسیدگی کند.

میدل ایست نیوز: «نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون، از کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق خواست که به موارد «اجحاف و اختلال» در نتایج انتخابات رسیدگی کند.

المالکی امروز (جمعه 15 اکتبر) با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که مسیر درست تحقق اراده ملت و ایجاد سلطه مسیر دموکراسی است که ملت عراق هزینه‌های بسیاری برای دستیابی به آن داده است و همواره نیز از آن دفاع خواهد کرد.

او افزود که عراق مرحله تاریخی حساسی را تجربه می‌کند که همه در آن باید برای حفظ مسالمت اجتماعی و وحدت ملی و عدم تعمیق دودستگی‌ها و جلوگیری از آشوب و اختلافات عمیق و بن‌بست سیاسی تلاش کنند.

المالکی ابراز اطمینان کرد که همگان در عراق برای عبور از این مرحله حساس به ساحل امن براساس رهنمودهای مرجعیت عالی شیعه متناسب با مسئولیت ملی خود عمل خواهند کرد.

او خواستار اطمینان بخشی به مردم و تشکل ‌های سیاسی درباره وضعیت آرا و رسیدگی به موارد اجحاف و اختلال در روند شمارش آرا که موجب واکنش‌های برحق برخی نیروهای سیاسی شده با پیش گرفتن راه‌های قانونی و مسالمت‌آمیز شده است.

دبیر کل حزب الدعوه از کمیساریای عالی مستقل انتخابات خواست که موضوع را جدی بگیرد و همه اختلالات و ابهامات را برطرف و امنیت و ثبات در کشور را تحکیم کند و با آنچه رخ داده مسئولانه و به دور از هرگونه جانبداری رفتار کند تا فضای مناسب برای انتقال به مرحله بعدی در روند تشکیل دولت قدرتمند و مقتدر فراهم شود.

او افزود: به صراحت می‌گوییم که ما از اصلاح اختلال‌ها و رفع ابهام‌ها حمایت می‌کنیم و مخالف آشفتگی‌ای هستیم که در صورت عدم اطمینان همه اطرف ممکن است رخ دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا