خدمت رسانی صدها داوطلب و 700 موکب به زائران امام حسن عسکری(ع) در سامراء

جمع عظیمی از پیروان اهل بیت(ع) با حضور در شهر سامراء روز جمعه در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) بارگاه مقدس آن حضرت را زیارت کردند.

میدل ایست نیوز: جمع عظیمی از پیروان اهل بیت(ع) با حضور در شهر سامراء روز جمعه در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) بارگاه مقدس آن حضرت را زیارت کردند.

«محمد حسین المناوری»، معاون مدیر دفتر رسانه‌ای عتبه مقدس عسکریین، به نشریه رسمی «الصباح» عراق گفت که مراسم زیارت بدون هیچ مشکلی و با ارائه خدمات برگزار شد.

او گفت که 3 هزار فرد داوطلب و 40 گروه داوطلب از همه استان‌های عراق و 700 موکب خدماتی در اطراف مرقد مطهر مسئولیت خدمت‌رسانی به زائران را بر عهده گرفتند.

وی افزود که با هماهنگی وزارتخانه‌های دفاع و بازرگانی و حمل‌و نقل و وقف شیعه و عتبه حسینی و عباسی ده‌ها اتوبوس نیز برای انتقال رایگان زائران در اختیار عتبه عسکریین قرار گرفته بود.

المناوری همچنین افزود که زیارت منحصر به شهر سامراء نمی شد و بلکه اکثر زائران مرقد امامزاده سیدمحمد(ع) در شهر بلد و نیز مقام ابراهیم اشتر در شهر دجیل را هم زیارت می کردند.

علی الحیدری از مسئولان مواکب حسینی نیز تأکید کرد که در مسیر بغداد ـ سامراء مواکب خدماتی برقرار بود و برای زائرانی که با پای پیاده به زیارت می‌رفتند خدمات تأمین می‌کرد.

وی افزود که ساکنان خانه ها در طول مسیر، در منازل خود از زائران استقبال و از آنان پذیرایی می کردند.

50 خودروی آمبولانس و ایستگاه‌های خدمات بهداشتی و درمانی نیز در جاده بغداد ـ سامراء به فعالیت مشغول بودند.

روز چهارشنبه تیپ رزمی العباس(ع) از ایجاد منطقه پرواز ممنوع برای همه پهپادها در آسمان عتبه مقدس عسکریین(ع) در سامراء خبر داد.

در بیانیه رسمی تیپ رزمی العباس(ع) از نیروهای حشد عتبات، آمده که این نیروها با نظام الکترونیک ویژه‌ای براساس نیاز امنیتی در آسمان عتبه مقدس عسکریین منطقه پرواز ممنوع برای همه انواع پهپادها برقرار کرده‌اند.

این بیانیه افزوده که این نظام الکترونیک به مدت 24 ساعت تا پایان مراسم عزاداری سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) در سامراء اجازه پرواز هیچ پهپادی در آسمان منطقه را را نمی‌دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا