رایزنی «فواد حسین» و «رابرت مالی» درباره مناسبات امریکا و ایران

وزیر امور خارجه عراق در ابوظبی با فرستاده ویژه امریکا در امور ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در ابوظبی با «رابرت مالی»، فرستاده ویژه امریکا در امور ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سایت رسمی وزارت امور خارجه عراق، فواد حسین امروز در ابوظبی با رابرت مالی دیدار و درباره تحولات سیاسی و امنیتی منطقه و بازتاب‌های آن و نیز وضعیت مناسبات امریکا و ایران و راهکارهای فعال‌سازی گفت‌وگوهای استمزاجی که پیشتر انجام شد، رایزنی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق در این دیدار بر اهمیت تقویت ثبات و بهره‌برداری از فرصت‌ها و سازوکارهای هماهنگی تاکید کرد و افزود: عراق معتقد به سیاست کاهش تنش و بازتاب‌های مثبت آن بر منافع همه طرف‌ها و نیز امنیت و صلح عراق و منطقه است.

دو طرف همچنین درباره فرایند انتخاباتی عراق که در 10 اکتبر جاری برگزار شد و بیانگر مطالبه مردمی و اهتمام گروه‌های مالی به برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات بود، رایزنی کرده و به تلاش‌های دولت عراق در این زمینه اشاره کردند.

از سوی دیگر، فرستاده ویژه امریکا در امور ایران از نقش مهم عراق در منطقه و تلاش این کشور برای ایجاد ارتباط میان کشورهای منطقه به منظور حل اختلافات از رهگذر گفت‌وگو و شیوه‌های مسالمت‌آمیز تمجید و تقدیر کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
سایت وزارت امور خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا