رشد 77 درصدی سرمایه گذاری امارات در اوراق قرضه امریکا

امارات با سرمایه‌گذاری 58.7 میلیارد دلاری دومین کشور عربی دارنده بیشترین اوراق قرضه امریکا به شمار می رود.

میدل ایست نیوز: بر اساس بیانیه صادره از وزارت خزانه‌داری امریکا، کشورهای عضو شورای همکاری مالکیت خود بر اوراض قرضه این وزارتخانه را 1.4 درصد در ماه اوت کاهش داده‌اند اما همچنان بر اساس آمار سالانه، 7.2 درصد از مالکیت اوراق قرضه را به خود اختصاص داده اند.

در همین رابطه، میزان سرمایه‌گذاری کشورهای شورای همکاری در اوراق قرضه امریکا در ماه اوت به 241.6 میلیارد دلار رسیده است، این در حالی است که این رقم در ماه ژوئیه سال گذشته 244.9 میلیارد دلار و در ماه اوت 225.4 میلیارد دلار بوده است.

در این میان، عربستان با سرمایه‌گذاری 124.1 میلیارد دلاری تا پایان ماه اوت بیشترین دارنده اوراق قرضه امریکا در میان کشورهای عربی به شمار می‌رود که این سرمایه‌گذاری بر اساس آمار ماهیانه با کاهش 3.1 درصدی و بر اساس آمار سالانه با کاهش 4.5 درصدی همراه بوده است به طوری که در پایان اوت گذشته به 128.1 میلیارد دلار رسیده بود.

پس از عربستان، امارات با سرمایه‌گذاری 58.7 میلیارد دلاری و افزایش 1.2 درصدی بر اساس آمار ماهیانه و افزایش 77 درصدی بر اساس آمار سالیانه دومین کشور عربی دارنده بیشترین اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری امریکا به شمار می رود، سرمایه‌گذاری امارات در ماه ژوئیه گذشته 58 میلیارد دلار بوده است.

پس از امارات، کویت با سرمایه‌گذاری 46.8 میلیارد دلاری در مرتبه سوم، قطر با سرمایه‌گذاری 6.4 میلیارد دلاری در جایگاه چهارم و عمان با 5 میلیارد دلار در مرتبه پنجم و بحرین با 494 میلیون دلار در رتبه آخر کشورهای عربی در این زمینه قرار دارد.

در این بین، ژاپن با داشتن 1 تریلیون و 266 میلیارد دلار اوراق قرضه در جایگاه نخست و چین با 1 تریلیون و 78 میلیارد دلار در مرتبه دوم بیشترین دارندگان اوراق قرضه به شمار می روند.

بریتانیا نیز با سرمایه‌گذاری 467.7 میلیارد دلاری و ایرلند با 304.9 میلیارد دلاری در رتبه سوم و چهارم قرار دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا