خودکفایی عراق در تولید سیب زمینی

سخنگوی وزارت کشاورزی عراق با اشاره به اینکه مقادیر تولید شده سیب زمینی در کشور، مصرف روزانه را تامین می کند، تاکید کرد که کشور در زمینه تولید سیب زمینی به خودکفایی رسیده است.

میدل ایست نیوز: وزارت کشاورزی عراق از خودکفایی عراق در تولید محصول سیب زمینی خبر داد و از دستگاه های امنیتی مستقر در گذرگاه های مرزی خواست مانع از ورود این محصول به کشور شوند.

«حمید النایف»، سخنگوی وزارت کشاورزی عراق با اشاره به اینکه مقادیر تولید شده سیب زمینی در کشور، مصرف روزانه را تامین می کند، تاکید کرد که کشور در زمینه تولید سیب زمینی به خودکفایی رسیده است.

وی گفت: تولید این محصول استراتژیک از طریق حمایت وزارت کشاورزی از تولید داخل و استراتژیک دانستن آن در حال رشد و افزایش سریع است.

سخنگوی وزارت کشاورزی عراق افزود: اکثر سردخانه ها پر از این محصول است و وزارت کشاورزی درصدد ایجاد طرحی با همکاری چند سرمایه گذار برای قرارداد با تولیدکنندگان بزرگ سیب زمینی برای صادرات این محصول به کشورهای عضو شورای همکاری و تسهیل صادرات آن است.

النایف اشاره کرد که طی روزهای آتی تفاهماتی برای چشم انداز بهتری در آینده برای صادرات همه محصولات کشاورزی مازاد از جمله سیب زمینی صورت می گیرد و تاکید کرد که این امر موجب افزایش تولید و تشویق کشاورزان می شود.

وی بر لزوم تشدید تدابیر برای جلوگیری از واردات این محصول به صورت قاچاق از گذرگاه های مرزی تاکید و به گذرگاه های سومر، المنذریه، مهران، زرباطیه و باشماق اشاره کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا